امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51829
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پهپادهای آمریکایی با عبور از مرز هوایی پاکستان منطقه قبایلی وزیرستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پهپادهای آمریکایی با عبور از مرز هوایی پاکستان منطقه قبایلی وزیرستان شمالی را هدف قرار دادند.

پهپادهای آمریکایی با 4 موشک 2 منزل مسکونی را در ناحیه «پش زیارت» از توابع منطقه «شوال» واقع در وزیرستان شمالی هدف قرار دادند.

بر اثر این حمله 7 نفر کشته و 2 نفر زخمی شدند که هنوز این افراد هنوز مشخص نشده است. این حمله در حالی انجام می‌شود نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شده است.

همچنین این اولین حمله پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی پاکستان.بعد از برگزاری کنفرانس امنیت ملی و توافق همه احزاب سیاسی پاکستان برای آغاز مذاکرات رسمی با طالبان است. دولت پاکستان همیشه به ادامه حملات پهپادهای آمریکایی اعتراض کرده و چنین حملاتی را نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانسته است.

به گفته کارشناسان پاکستانی، حمله پهپادها همیشه باعث توقف مذاکرات صلح بین شبه نظامیان و طالبان می‌شود و بیشتر کسانی که در این حملات هدف قرار می‌گیرند غیرنظامیان و نیز فرماندهان شبه نظامی و طالبانی هستند که در صلح با پاکستان به سر می‌برند.

گفته می‌شود قرار است نواز شریف در سخنرانی خود در سازمان ملل که 27 سپتامبر (5 مهر) انجام می‌شود موضوع حملات پهپادهای آمریکایی به خاک این کشور را مطرح کند. همچنین اسلام‌آباد درصدد است تا این موضوع را از طریق شورای امنیت سازمان ملل پیگیری کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها