امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51837
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 50
مهدی قزلی، مدیر آفرینش‌های ادبی معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره برنامه‌های آتی ...

مهدی قزلی، مدیر آفرینش‌های ادبی معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره برنامه‌های آتی این معاونت در سال جاری، بیان داشت: تلاش داریم تا با شناسایی امکانات و توانمندی‌های موجود در فرهنگسراها، مناطق شهر تهران و ستاد، برنامه‌هایی را در حوزه ادبیات در راستای علائق و سلائق مردم تدوین کنیم.

وی بیان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یک سازمان عمومی است نه یک سازمان تخصصی بنابراین ضمن اینکه برنامه‌هایمان اختصاص به حوزه ادبیات، از جمله شعر، طنز و داستان دارد اما باید عمومیت داشته به طوری که برای عموم مردم قابل استفاده باشد.

قزلی ادامه داد: منظورم از مردم، مردم  علاقه‌مند در حوزه ادبیات است یعنی واقعیت این است که سعی می‌کنیم در برنامه‌های خود حتماً این موضوع را مدنظر قرار دهیم که سراغ کارهایی برویم که جامع بوده و عموم مردم را تحت پوشش قرار دهد و هم اختصاص و تخصص را در حوزه ادبیات پوشش دهیم.

وی افزود: برنامه‌ مدنظرم این است که ظرفیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را در اختیار گروه‌ها و کانون‌هایی که دارای برنامه‌هایی بوده و فعال هستند، قرار دهیم تا بتوانند خود را شکوفا کنند یعنی اگر کانونی با داشتن یک مکان برای برگزاری شب شعر کارش راه می‌افتد، برنامه‌هایش روی زمین نماند و کارش پیش برود.

مدیر آفرینش‌های ادبی معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: امیدوارم در این قضیه بتوانیم حرکت خوبی را انجام دهیم طوری که کانون‌ها، گروه‌ها و مردمی که علائقی در این حوزه‌ها دارند و می‌خواهند کارهایی را انجام دهند، بتوانند از امکانات گسترده سازمان فرهنگی هنری شهر تهران استفاده کنند.

وی اضافه کرد: این سازمان در مدیریت ادبی چندین برنامه شاخص را مدنظر خود قرار داده است که صحبت کردن درباره آنها بسیار زود است چراکه هنوز اجرایی شدن این برنامه‌ها مشخص نیست اما پس از رسیدن به قطعیت، در اولین فرصت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قزلی ادامه داد: چندین جشنواره در این حوزه در دستور کار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران وجود دارد که باید ببینیم با توجه به بودجه‌ای که اختصاص پیدا می‌کند، کدام از آنها قابل اجرا است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار