امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51855
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، «زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند» این جمله‌ای است که بارها از زبان مسئولان کشورمان شنیده شده است و قبل از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، «زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند» این جمله‌ای است که بارها از زبان مسئولان کشورمان شنیده شده است و قبل از انتخابات ریاست جمهوری دولت یازدهم نیز در ارائه برنامه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری برای جلب آرای همین نیمی از اعضای جامعه وعده‌هایی داده شد که باعث خوشحالی جامعه زنان کشور شد.

سرانجام رئیس جمهور دولت یازدهم با آرای مردان و زنان انتخاب شد و انتظار می‌رفت دولت تدبیر و امید تدبیری بیندیشد تا شاهد ارتقای جایگاه زنان در جامعه باشیم چراکه سهم قابل توجهی از آرای داده شده در انتخابات از سوی زنان بوده است.

اما نزدیک به دو ماه از آغاز کار دولت گذشت و هنوز زنان نماینده‌ای در هیئت دولت ندارند، این در شرایطی است که هیچ کدام از مسئولان در این خصوص مصاحبه‌ای انجام نمی‌دهند و حتی معاون حقوقی رئیس جمهور که اولین زنی بود که در دولت یازدهم حضور پیدا کرد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و رئیس جمهور باید گزینه مناسب را برای این سمت پیدا کند اما اینکه چه زمانی این انتصاب انجام شود اطلاعی ندارم.

نماینده امور بانوان در ستاد انتخاباتی دولت یازدهم نیز چند روزی است دیگر مصاحبه‌ای را انجام نمی‌دهد و همه در سکوت روزگار می‌گذرانند.

در این شرایط وضعیت مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری چگونه است؟

معاونان و مسئولان مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز در این ایام به دلیل بلاتکلیف بودن ریاست این مرکز به کارهای متداول روزانه مشغول هستند و می‌گویند: تا زمانیکه ریاست مرکز مشخص نشود نمی‌توان اقدامات دولت دهم را پیگیری کرد.

رئیس مرکز امور زنان هم علاوه بر نداشتن حق امضا در جلسات هیأت دولت نیز حضور ندارد و می‌توان گفت زنان در حاشیه کارهای دولت قرار گرفته است.

هم اکنون با آغاز ماه مهر و ادامه بی مهری دولت به حوزه زنان سؤال مهر جامعه زنان کشور از رئیس جمهور دولت یازدهم این است که آیا هنوز زمان آن نرسیده است که برنامه‌های مدون در حوزه زنان ارائه شود و آیا هنوز زمان آن نرسیده است که به دغدغه‌های این قشر نیز توجه شود؟

تعدادی از اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی که نمایندگان زنان در خانه ملت هستند نیز در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس از رئیس جمهور درخواست دارند که زودتر این موضوع مشخص شود اما عده‌ای هم معتقد هستند نباید در خصوص این موضوع با عجله تصمیم گیری شود اما نکته قابل توجه این است که  قبل از انتخابات حتما کاندیداها به وزرای انتخابی و حتی برخی از انتصابات خود خود فکر می‌کنند ولی آیا در میان آن تفکرات زنان جایگاهی داشته اند؟

مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در این خصوص گفت: امیدواریم دولت یازدهم به مسائل حوزه زنان توجه بیشتری داشته باشد، وی همچنین بر ضرورت انتخاب سریعتر رئیس مرکز امور زنان تأکید کرد.

رئیس جمهور امروز با حضور در یکی از مدارس زنگ آغاز سال تحصیلی را نواخت و باید دید زنگ انتخاب رئیس مرکز امور زنان و خانواده و آغاز به کار جدی درحوزه زنان چه زمانی نواخته می‌شود؟

با توجه به اینکه در روزهای آینده شاهد سفر رئیس جمهور به سازمان ملل در نیویورک هستیم باید منتظر بود و دید آیا قبل از این سفر تکلیف مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مشخص می‌شود؟

در دولت دهم اقدامات خوبی در حوزه زنان انجام شد مانند تصویب منابع مالی مورد نیاز به منظور اجرایی کردن بیمه زنان خانه‌دار، تدوین لایحه تأمین امنیت زنان، راه‌اندازی ستاد ملی زن و خانواده، راه‌اندازی پایگاه رصد وضعیت زنان و موارد دیگری که امیدواریم با مشخص شدن تکلیف ریاست مرکز امور زنان ریاست جمهوری این اقدامات پیگیری و اجرایی شود و گذشت زمان و بی ‌مهری‌ها آنها را در آرشیو طرح‌ها و لوایح حوزه زنان قرار ندهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها