امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51857
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 72
مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آخرین وضعیت بیمه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور اظهار داشت: وضعیت بیمه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ...

مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره آخرین وضعیت بیمه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور اظهار داشت: وضعیت بیمه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور به حالت اولیه برگشت.

رئیس صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و‌ هنرمندان افزود: این امر به شکلی است که مبانی که سازمان تأمین اجتماعی ایجاد کرده بود، برداشته شد و خدمات دهی شعبات تأمین اجتماعی سراسر کشور به بیمه شدگان صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان کما فی سابق ادامه یافت.

وی در توضیح امر مزبور بیان داشت: پیش از این تمامی کسانی که تحت پوشش بیمه بودند، از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند می‌شدند اما به دنبال بخش‌نامه سازمان تأمین اجتماعی و به دلیل گنگ بودن این بخشنامه هر کدام از شعبات تأمین اجتماعی در سراسر کشور متصور شده بودند که باید از ارائه خدمات بیمه‌ای به اصحاب رسانه ممانعت وزند.

وی یادآور شد: این بخشنامه واضح نبود و در آن تصریح نشده بود که در حال حاضر از ارائه خدمات بیمه‌ای به متقاضیان جدید دست نگه داشته شود.

شجاعی ادامه داد: بر همین اساس و به دنبال برگزاری نشستی مشترک با سازمان تأمین اجتماعی مقرر شد تمام شرایط خدمات دهی به بیمه شدگان صندوق از سر گرفته شود.

رئیس صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و‌ هنرمندان بیان داشت: مقرر شد تا سازمان تأمین اجتماعی کارمندان شعبات خود را در این باره توجیه کند، به‌طوری‌که خدمات بیمه‌ای کما فی‌سابق به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور ارائه شود.

این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره روند تحت پوشش قرار گرفتن متقاضیان جدید، ابراز داشت: در این باره مقرر شد تا متقاضیان جدید دریافت خدمات بیمه‌ای با شیبی ملایم به سازمان تامین اجتماعی در تهران معرفی شود و از این طریق به شعبات معرفی شود.

وی تصریح کرد: این در حالی است که پیش از این امضای مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان به شعابت تامین اجتماعی سراسر کشور معرفی شده بود و مستقیماً متقاضیان را به تمامی شعبات سراسرکشور معرفی می‌کردیم.

شجاعی کسر بودجه شدید دوساله اخیر را علت عمده شرایط کنونی عنوان کرد و بیان داشت: این امر سبب شد که صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران به سازمان تامین اجتماعی بدهکار شود.

به گفته وی، البته در دولت دهم در همین رابطه اقداماتی صورت گرفت حتی دستور رئیس جمهور در دولت دهم به معاون اول صادر شد تا بدهی این صندوق به تامین اجتماعی را جزء دیون دولت به تامین اجتماعی به حساب آورند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در دولت یازدهم نیز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌هایی خطاب به رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار رفع این بن بست‌ها مبنی بر منظور کردن بدهی صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در جدول دیون دولت به تامین اجتماعی و همچنین حذف شرط سنی برای فرهیتخگان عرصه فرهنگ هنر و رسانه که از سوی صندوق به تامین اجتماعی معرفی می‌شود، شد.

رئیس صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و ‌هنرمندان ضمن ابراز گلایه از اظهارنظرهایی که طی چند روز اخیر بدون مطالعه از سوی افراد مختلف صورت گرفته بود، متذکر شد: حجم پیگیری‌های صندوق برای اخذ بودجه به حدی است که می‌توان با آنها نمایشگاهی دایر کرد، به این معنی که هیچگونه کوتاهی در این زمینه انجام نشده است.

شجاعی در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان بدهی صندوق به سازمان تامین اجتماعی گفت: این بدهی حدود 20 میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بسیار ناچیز است.

این مقام مسئول بیان داشت:‌ تمامی 60 هزار خانواری که توسط صندوق بیمه شده‌اند کمافی‌سابق از تمامی مزایای بیمه بهره‌مند خواهند بود و هیچ تغییری در روند بیمه آنان رخ نخواهد داد.

وی با اشاره به ایجاد کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان تامین اجتماعی، سازمان هدفمندسازی یارانه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولیت صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و ‌هنرمندان خاطرنشان کرد: مقرر شد تا ظرف دوماه تمامی مسائل فی مابین را حل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها