امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51859
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هنری کیسینجر» وزیر خارجه اسبق آمریکا می‌گوید با وجود آنکه واشنگتن راهبرد ثابتی در قبال بحران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «هنری کیسینجر» وزیر خارجه اسبق آمریکا می‌گوید با وجود آنکه واشنگتن راهبرد ثابتی در قبال بحران سوریه نداشته، اما طرح پیشنهادی مسکو در مورد تسلیحات شیمیایی سوریه، همچنان می‌تواند کارگشا باشد.

وی که روز یکشنبه با شبکه «سی‌بی‌اس» مصاحبه می‌کرد، گفت: امکان این که نتیجه خوبی به دست آید، کاملا وجود دارد، چراکه تحویل تسلیحات شیمیایی می‌تواند پایه‌ای برای آغاز روند انتقالی باشد، که آن هم می‌تواند با خود صلح نسبی را به همراه آورد... با وجود آنکه با فراز و نشیب‌های زیادی به اینجا رسیدیم، اما این نتیجه نهایتا می‌تواند به نفع تمام دنیا باشد.

این دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی در ادامه گفت که سوریه احتمالا به تقریبا «90 درصد» تعهدات خود در طرح نظارت بین‌المللی و امحای تسلیحات شیمیایی عمل می‌کند. وی افزود: ممکن است آن‌ها بخش اندکی (از تسلیحات شیمیایی) را نزد خود نگه دارند، اما ریسک نگهداری همین مقدار کم هم بسیار زیاد است.

کیسینجر با وجود آنکه تاکید کرد نگاه روس‌ها نسبت به قضیه سوریه همچنان با آمریکا متفاوت است، اما گفت آمریکا باید در موضوع تسلیحات شیمیایی به روسیه اعتماد داشته باشد. وی همچنین دو طرف را به همکاری در این زمینه دعوت کرد.

وی در مورد دیدار احتمالی روسای‌جمهور ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل هم گفت ترجیح می‌دهد چنین دیداری بعد از دستیابی به یک پیشرفت دیپلماتیک انجام شود. انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار