امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51861
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، یک روزنامه چینی امروز اعلام کرد که این کشور 3 میلیون هکتار زمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، یک روزنامه چینی امروز اعلام کرد که این کشور 3 میلیون هکتار زمین زراعی در اوکراین برای مدت 50 سال اجاره کرده است.

بر اساس اطلاعات روزنامه «گلوبال تایمز»، توافقنامه مربوط به این اجاره بین یک شرکت تولید و ساخت و ساز دولتی بزرگ چینی و شرکت اوکراینی «KGS Agro» امضاء شده است. مدت زمان این اجاره طولانی مدت و برای 50 سال در نظر گرفته شده است.

بر اساس این توافقنامه، در مرحله نخست طرف چینی 100 هزار هکتار زمین زراعی در منطقه دنپروپتروفسکی اجاره خواهد کرد. در مرحله بعدی زمین‌های حاصل خیزی در مناطق هرسونسک و کریمه نیز اجاره خواهند شد. این زمین‌ها به منظور تولیدات محصولات کشاورزی مختلف و پرورش دام مورد استفاده قرار خواهند گرفت. طرف چینی وظیفه تحقق و تامین مالی طرح‌های ساخت و ساز در این زمین‌ها را برعهده گرفته است.

مشکل تامین امنیت غذایی یکی از مشکلات جدی برای دولت چین است. برغم جمعیت بسیار زیاد این کشور، چین تنها دارای 9 درصد زمین حاصلخیز است.

دولت چین حدود 2 میلیون زمین زراعی در خارج از مرزهای این کشور در اجاره خود دارد که از آنها برای تحقق طرح‌های بزرگ شرکت‌های چینی استفاده می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار