امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51903
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 70
احمد قویدل در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: متأسفانه برخلاف وعده‌های داده شده از سوی مسئولان مبنی بر اینکه داروهای بیماران خاص رایگان ...

احمد قویدل در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: متأسفانه برخلاف وعده‌های داده شده از سوی مسئولان مبنی بر اینکه داروهای بیماران خاص رایگان می‌شود و بیمه تمام آنها را پوشش می‌دهد گفت: متأسفانه امروز از بیماران هموفیلی بابت تحویل دارو، پول دریافت شده است.

عضو مجمع عمومی کانون هموفیلی ایران ادامه داد: وزارت بهداشت به تازگی مبالغی که بیماران بابت دارو پرداخت کرده بودند را به حساب سرپرست خانوار واریز کرد و قرار شد این یارانه ها به حساب سازمان های بیمه گر نیز واریز شود.

قویدل گفت: اظهار نظرهای مسئولان وزارت بهداشت در 20 روز گذشته حاکی از تجدید نظر اساسی و جدی در اداره امور بیماران خاص و صعب العلاج بوده است که حتی تأکید خاصی در رابطه با حل مشکلات بیماران هموفیلی اعلام شده بود.

مدیر عامل سابق کانون هموفیلی ایران تصریح کرد: اما امروز مطلع شدیم که در داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی متعلق به کانون هموفیلی،داروی فاکتور 8 و9 در سیستم بیمه ای رایگان شده است و متاسفانه سایر داروهای انعقادی مشمول بیمه نشده‌اند.

وی تصریح کرد: بنابراین از بیماران هموفیلی بابت هر ویال داروی فایبا هشت هزار تومان و بابت هر ویال هیومیت 40 هزار تومان وجه مطالبه شده است و برای خرید داروی فاکتور 13 نیز بیمار باید سهم خود را بپردازد.

قویدل گفت: متأسفانه هنوز تفاهمنامه وزارت بهداشت و رفاه در خصوص بیمه داروی بیماران خاص منتشر نشده که در صورت انتشار می‌تواند مورد بررسی کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

مدیر عامل سابق کانون هموفیلی ایران با اشاره به تفاهمنامه وزارت بهداشت و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حوزه بیماران خاص و صعب العلاج گفت: این تفاهمنامه می تواند زمینه مشارکت انجمن های حامی بیماران را برای حل مشکلات بیماران فراهم کند اما تا این لحظه به علت عدم حضور کارشناس حوزه بیماران خاص در جلسه مذکور، داروهای انعقادی بیماران هموفیلی تحت پوشش کامل بیمه فقط مربوط به فاکتور 8 و 9  است.

قویدل گفت: در این تفاهمنامه فهرست داروهای اختلال انعقادی مورد نیاز لحاظ نشده و با توجه به اینکه معروفترین بیماری انعقاد خون هموفیلی است، تفاهم‌امه شامل معروفترین بیماری انعقاد شده نیست در حالی که در حال حاضر 15 نوع اختلال انعقادی وجود دارد.

وی تصریح کرد: از جمله کمبود فاکتورهای 13 گانه خون (شامل فاکتور 8 و 9) اختلال پلاکتی (دو نوع گلازمند ـ برنارد) و بیماری ون‌ویل‌براند تحت حمایت دولت با عنوان عمومی هموفیلی قرار دارد که به علت عدم شفافیت در انعکاس بخشنامه‌ها، عملاً سازمان‌های بیمه‌گر به خصوص در استان‌های بغیر از تهران نسبت به آن شناخت لازم را ندارند.

مدیرعامل سابق کانون هموفیلی ایران گفت: وزارت بهداشت باید در اطلاعیه‌ای مشخص انواع اختلال انعقادی از جمله هموفیلی و دارو‌های مورد نیاز که مشمول بیمه قرار گرفته‌اند را اطلاع‌رسانی کنند و وزارت تعاون و رفاه اجتماعی بخشنامه مذکور را ابلاغ کند.

وی ادامه داد: باید امتیازات بیماران خاص افزایش یابد نه اینکه با ایجاد موانع جدید بر مشکلات آنها افزوده شود البته در این میان قرار بود فرانشیزهای بستری و سرپایی این بیماران نیز با هدف افزایش توان مالی این بیماران حذف شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها