امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51906
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ علیرضا اکبرشاهی در این رابطه اظهار داشت: با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ علیرضا اکبرشاهی در این رابطه اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش‌سازهای دخیل در ساخت شیشه کاربردی دو یا چندگانه در بخش‌های صنعتی، دارویی و بهداشتی دارند لذا کنترل شدید آن هزینه‌هایی را برای این بخش‌ها به همراه آورده است. به طوری که حتی افراد و مبادی مربوطه با کاربرد قانونی، به سختی و با محدودیت‌های فراوان و اخذ مجوزهای قانونی و سیر تشریفات اداری، قابلیت دسترسی به این مواد را دارند.

وی تصریح کرد: این بدان معنا نیست که قاچاقچیان دسترسی به پیش‌ساز شیشه نداشته باشند چرا که هم اکنون بسیاری از داروهای حاوی پیش‌ساز تولید شیشه در مقیاس انبوه توسط دشمنان نظام از مرزهای غربی کشور (عراق و ترکیه) وارد و در اختیار قاچاقچیان قرار می‌گیرند.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: این موضوع با تمهیداتی که در مرزهای غربی کشور صورت پذیرفته کنترل شده و با قاچاق آن به شدت برخورد می‌شود به طوری که این امر باعث شده مواد اولیه شیشه در بازار تا حدودی کمیاب و قیمت آن افزایش یابد.

اکبرشاهی اظهار داشت: تولید و ورود مواد مخدر صنعتی جدید معضلی جهانی است و محدود به کشور ما نیست، به طوری که سازمان ملل در سال 2009 گزارش کرده است بیش از 60 کشور عضو از اقصی نقاط جهان تاکنون فعالیت‌هایی از این قبیل را گزارش کرده‌اند که این امر نشان دهنده جهانی بودن این معضل است.

وی گفت: در ابتدای امر، مواد روانگردان از کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی و از طریق فرودگاه و مبادی گمرکی وارد کشور می‌شد که با تشدید اقدامات مقابله‌ای و کنترل‌ فرودگاه‌ها و آموزش نیروها، این مسیر به مبادی شمال غرب کشور تغییر یافته است.

اکبرشاهی ادامه داد: از طریق مسیرهای کوهستانی و صعب‌العبور، مواد پیش‌ساز شیشه وارد مناطق دورافتاده در غرب می‌شود که بشدت در حال مقابله با این معضل هستیم.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات موثر ما این است که با تصویب قانون جدید مبارزه با مواد مخدر و آموزش نیروهای مقابله‌ای در رابطه با پیش‌سازها، اعدام تعدادی از قاچاقچیان شیشه و تشدید سایر مجازات‌ها، کارگاه‌های صنعتی جمع‌آوری شده به طوری که تشدید این برخوردها باعث شد سرانه کشفیات شیشه از کارگاه‌ها کاهش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها