امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51926
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته به مناسبت سالروز هشت سال دفاع مقدس از «علیرضا قزوه» شاعر بزرگ هشت سال دفاع مقدس و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته به مناسبت سالروز هشت سال دفاع مقدس از «علیرضا قزوه» شاعر بزرگ هشت سال دفاع مقدس و اهل بیت(ع) توسط باشگاه ادبی فرهنگسرای ابن سینا تقدیر به عمل آمد.
 
* بزرگداشتی از جنس مردم
 
«امیر خوراکیان» رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در این برنامه گفت: یکی از محوریت های فعالیتی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تجلیل از مفاخر بزرگ عرصه ادبیات و هنر است. لذا این مراسم به صورت خود جوش توسط باشگاه ادبی ایران زمین فرهنگسرای این سینا برگزار شده است و به نظرم همین صمیمت و صداقت رفتار حس و حال خوبی را انتقال می دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: البته شان این استاد بزرگ برای همه شناخته شده است و همه می دانیم مراسمی باشکوه تر برای تجلیل از این استاد بزرگ باید گرفت ولی این اقدام محلی و مردمی بسیار زیباست و نشان دهنده نفوذ و ارادتمندی شهروندان به این هنرمند بزرگ است.
 
* ادبیات دفاع مقدس در حفظ ارزش‌های فرهنگی موثر است
 
در این برنامه «حجت الله نصرتی» مدیر فرهنگ و هنر شهرداری منطقه 2 در حضور استادان و پیشکسوتان شعر و ادب دفاع مقدس ضمن تقدیر از زحمات شاعران هشت سال دفاع مقدس در زمینه فرهنگ سازی این عرصه بزرگ در جامعه امروز و برای نسل جدید، گفت: در راستای تجملیل از مفاخر بزرگ فرهنگ و هنر در فرهنگسرای ابن سینا تلاش می کنیم. به همین دلیل بخشی از برنامه های این مکان فرهنگی باید در رابطه انجام گیرد تا بتوانیم گام های ارزشمندی را در حفظ ارزش های هنری و فرهنگی داشته باشیم. لذا پاس داشت ادبیات فارسی و دفاع مقدس در حفظ ارزش های دفتاع مقدس موثر است.
 
* روزی برای پدیدآورندگان شعر دفاع
 
در ادامه این برنامه «حسین اسرافیلی» یکی از شاعران و فرهیختگان عرصه ادبیات است. وی جایگاه و ثبات شعر دفاع مقدس را مدیون زحمات قزوه بیان کرد و در ادامه صحبتهایش گفت: بزرگداشت شاعران در اصل بزرگداشت شعر دفاع مقدس است و بزرگداشت شعر و پدیدآورندگان ادبیات دفاع مقدس خواهد بود.

اسرافیلی به مناسبت بزرگذاشت قزوه و شعر دفاع مقدس در فرهنگسرای ابن سینا یکی از شعرهایش را به نام خلوتی با شهیدان خواند.
 
* حلقه اتصال شاعران کشور
 
دراین مراسم حجت الاسلام و المسلمین «سید ابوالقاسم حسینی» یکی از شاعران حوزه و دفاع مقدس برای سخنرانی دعوت شد.

وی با تاکید بر محوریت اصلی علیرضا قزوه در به وجود آمدن مقدمات و پایه های اصلی و در نهایت روند روبه رشد ادبیات دفاع مقدس تصریح کرد: امروز باید به این نکته توحه داشت که این جلسه بزرگداشت یکی از مفاخر بزرگ شعر انقلاب است که درباره اش حرفهای زیادی می توان بیان کرد. ایشان حلقه اتصال شاعران کشور بودند که در تمام مراحل رشد یک شاعر یاری رسان و نقش موثری در معرفی و چاپ اثرهایش داشته اند. حقیقتا ایشان امیدی برای شاعران کشور بوده و است. این  استاد بزرگ استعدادهای زیادی کشف کردند و یک به یک آنها پرورش دادند. قزوه در پروش شاعر از هیچ کمکی دریغ نمی کند و این عملش شاعران زیادی را تحویل جامعه داده است.

او در ادامه صحبتهایش با بیان اینکه شعر دفاع مقدس مدیون زحمات قزوه است، افزود: باید اعتراف کرد که اگر قزوه نبود بدون شک ادبیات انقلاب یک چیزی کم داشت. این بزرگوار از تمام ظرفیت های موجود استفاده می کند و توانمندی های خوب را می شناسد. بینانگداری شعر حوزه توسط پشتکار ایشان و تایید و حمایت مقام معظم رهبری انجام گرفت. البته راهی دکتر علیرضا قزوه سپری کرد راه بسیار دشواری بود. ایشان حرقهای گفتنی مردم را بیان می کند. به طوری شعر مولا ویلا نداشت او هنوز که هنوز است شعر روز است. شاعر باید طرفدار باشد و راهش مشخص شده باشد. قزوه راه و حرکتش مشخص است.
 
* سازندگی شعر دفاع
 
«پرویز بیگی علی آبادی» یکی دیگر از شاعران دفاع مفدش و شاعر شعر یاران چه غریبانه ضمن مرور آشنایش ار سال 64 با قزوه و شروع جنگ به یکی از دیگر از دستاوردهای این استاد برزگ اشاره کرد و گفت: در بین شاعران دفاع مقدس یکی علیرضا قزوه و دیگری احمد عزیزی است که در حال حاضر در کماست. علیرضا در صفحه بشنو از نی بسیاری از شاعران را معرفی کرد  به طوری که نقدهای ارزشمند ایجاد شد. این سبک در هیچ روزنامه ای انجام نمی‌شود. باید گفت سازندگی شعر دفاع در دستان این استاد بزرگ بوده است. 

وی در پایان سخنانش گفت: مسئولان باید روحیه شاعران را درک کنند و هر چیزی است سطحی و گذرا ست.
 
در این مراسم «محمد علی بهمنی» و «عبدل حمید سعیدی راد» هر کدام به عنوان نماینده شعر و ادبیات دفاع مقدس برای تجلیل و بیان گوشه ای از تلاش های علیرضا قزوه سخنرانی و شعر خوانی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین «سید محمود دعایی» روزنامه اطلاعات در این مراسم درباره خصوصیات اخلاقی این استاد ادبیات گفت و از زحماتشان در این عرصه تقدیر کرد.

در پایان این مراسم علیرضا قزوه از تمام حاضرین و دوستانش تشکر کرد و توسط مسئولان و جمعی از شاعران دفاع مقدس لوح تقدیری از طرف سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای ابن سینا به ایشان اهداء شد.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها