امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51939
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، محسن رضایی پیش‌ازظهر امروز در یادواره شهدای شهرستان کوهرنگ اظهار کرد: در جنگ تحمیلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرکرد، محسن رضایی پیش‌ازظهر امروز در یادواره شهدای شهرستان کوهرنگ اظهار کرد: در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با تمام دنیا وارد جنگ شدیم اما با اتکا به خداوند و اراده جوانان توانستیم دو ابرقدرت غرب و شرق را شکست دهیم و موجبات عزت و افتخار ایران اسلامی را فراهم کنیم.

وی با اشاره به شرایط کشور در سال‌های ابتدایی جنگ تحمیلی، گفت: در سال‌های ابتدایی جنگ شرایط نامساعدی بر کشور حاکم بود اما با ورود نیروهای مردمی و سپاه به جنگ توانستیم شهرهای تصرف شده را یکی پس از دیگر آزاد کنیم و در نهایت پیروز نهایی میدان شویم.

رضایی، امداد‌های الهی را از مهمترین عوامل پیروزی رزمندگان کشور در جنگ تحمیلی دانست و افزود: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد باید گفت که تاثیر امدادهای الهی و غیبی در جنگ محسوس بود و این در تقویت روحیه رزمندگان نقش بسیار مهمی داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رزمندگان اسلام وسیله‌ای برای پیروزی حق بر باطل بودند، تصریح کرد: خداوند متعال عنایت ویژه‌ای به مردم و رزمندگان کشور داشت و به واسطه همین عنایت بود که پیروز میدان شدیم و رزمندگان نیز تنها وسیله‌‌ای برای تحقق این مهم بودند و هیچ ادعایی ندارند.

رضایی با اشاره به جایگاه و مقام شهدای گمنام، اظهار کرد: این شهیدان از مقام و درجه بالایی برخوردار است چراکه با گمنامی خود به ملت ایران نام و نشان بخشیدند و به این ملت آبرو و عزت اعطا کردند.

وی با اشاره به طرح نرمش قهرمانانه، گفت: ما با این تاکتیک موافق هستیم چراکه چنین تاکتیکی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در مقاطعی از زمان به کار گرفته شده و نتیجه‎بخش بوده است.

رضایی با بیان اینکه ایران اسلامی طرفدار منطق و عقلانیت است، افزود: همانطور که ما همیشه عنوان کرده‌ایم که به دنبال سلاح‌های اتمی نیستیم دشمن نیز باید تحریم‌های اقتصادی را بردارد و حقوق به حق ملت ایران را به رسمیت بشناسد و ما به این فرایند نرمش قهرمانانه می‌گوییم.

وی با بیان اینکه نرمش‌ قهرمانانه از موضع قدرت باشد، تصریح کرد: نرمش قهرمانانه به معنای صلح و یا ضعف نیست بلکه تاکتیکی است که با قرار گرفتن در موضع قدرت باید اجرایی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مشکلات معیشتی مردم کشور و به ویژه مردم مناطق محروم، خاطرنشان کرد: از دولت دکتر روحانی می‎خواهیم از همه ظرفیت‌های کشور برای رفع چنین مشکلات و نارسایی‌ها به نحو مطلوبی بهره بگیرد.

رضایی افزود: تلاش برای رفع چالش‌های سیاست خارجی اقدام مهم و به جایی است اما باید توجه داشت که اتکا به نیروهای داخلی و رونق تولیدات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی می‎تواند بسیار موثرتر واقع شود.
انتهای پیام/68004/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها