امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5194
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه 84 درصد مصوبات سفرهای استانی در آذربایجان غربی اجرا ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه 84 درصد مصوبات سفرهای استانی در آذربایجان غربی اجرا شده است گفت: بهره برداری از 31 پروژه عمرانی، خدماتی، بهداشتی و اقتصادی در مناطق مختلف استان از دیگر برنامه های سفر رئیس جمهور و اعضای دولت به آذربایجان غربی است.

وی اعتبار پروژه های مورد بهره برداری در این سفر را بالغ بر 437 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: همچنین اعتبار پروژه هایی که در این سفر با حضور اعضای دولت کلنگ زنی می شود، 100 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

جلال زاده یادآور شد: کارگروه توسعه کشاورزی و کارگروه معدن، دیدار با جوانان، نخبگان، تجلیل از خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه های رئیس جمهور در این سفر است. همچنین تعدادی از وزرا و اعضای هیئت دولت به برخی از شهرستانهای استان سفر کرده و ضمن افتتاح برخی از پروژه ها و دیدار با مردم در شورای اداری شهرستان نیز حضور خواهند داشت.

وی، بهره برداری از سه سد، دو باب بیمارستان، سه مجتمع فرهنگی و هنری، بهره برداری راه آهن مهاباد و چهار هزار و 600 واحد مسکن مهر را از دیگر برنامه های سفر رئیس جمهور و اعضای هئیت دولت به این استان عنوان کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به سه سفر پیشین هیئت دولت به این استان اشاره کرد و افزود: در سه سفر استانی رئیس جمهور و اعضای دولت، بیش از 600 طرح عمرانی، خدماتی، فرهنگی در بخشهای مختلف تصویب شد که تاکنون نزدیک به هزار پروژه از مصوبات دور اول و دوم به بهره برداری رسیده و بخش عمده ای از مصوبات دور سوم نیز آماده بهره برداری و یا در مرحله پایانی قرار دارند.

جلال زاده تصریح کرد: بهره برداری از بزرگراه ارومیه - تبریز، پل میانگذر دریاچه ارومیه به عنوان بزرگترین سازه آبی و خاکی خاورمیانه، افتتاح نزدیک به 1500 کیلومتر راه روستایی اعم از احداث، آسفالت و بهسازی، افزون بر 30 هزار مسکن مهر شهری و روستایی، بهره برداری از طرحهای توسعه و احداث پایانه ها و گمرکات مرزی شامل پایانه مرزی بازرگان، پایانه مرزی رازی - کاپی کوی خوی، پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر، قطعه اول و دوم راه آهن مراغه - میاندوآب، میاندواب - مهاباد، قطعه اول دو دوم بزرگراه ارومیه - مهاباد، سه قطعه از بزرگراه سلماس - تسوج و پنج پروژه غیر همسطح در جاده های استان از جمله طرح هایی هستند که در سفرهای استانی هیئت دولت به بهره برداری رسیدند.

وی، آبگیری سدهای مخزنی "زولا" و دریک در سلماس، سد "ارس 2  و قیقاج" در پلدشت، بزرگترین سد قوسی و خاکی خاورمیانه بر روی "اغچای چایپاه" را از دیگر طرحهای اجرا شده در این استان ذکر کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه به ساخت واحدهای ذوب آهن، نورد آهن و فولاد اشاره کرد و گفت: واحدهای ذوب آهن و نورد آهن و فولاد با ظرفیتی بیش از 5/2 میلیون تن در سال در حال ساخت هستند. همچنین در صنایع بزرگ دیگر از جمله سیمان پرتلند و سیمان سفید آذربایجان غربی در ردیف استان های پیشرو قرار دارد که در این راستا کارخانه سیمان خوی با ظرفیت 5/1 میلیون تن، کارخانه سیمان بوکان با بیش از یک میلیون تن و فاز دوم کارخانه سیمان ارومیه وارد مدار تولید شده است.

وی به 47 طرح مهر ماندگار در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: این طرحها شامل پروژه راه آهن مراغه - ارومیه، پتروشیمی مهاباد، بزرگراه ارومیه - تبریز، بزرگراه ارومیه - سلماس، پنج تقاطع غیرهمسطح در جاده های اصلی شهرها، 15 طرح سدسازی، آبیاری و زهکشی دشت های پایین دست سدهای مخرنی، شش طرح بهداشتی و درمانی، هشت طرح ورزشی و تعدادی طرح های فرهنگی و عمرانی با اعتباری بالغ بر دو هزارو 200 میلیارد ریال است. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها