امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51947
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه عالی دفاع ملی با حضور سردار سرلشکر سید حسن ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه عالی دفاع ملی با حضور سردار سرلشکر سید حسن فیرزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر فرماندهان عالیرتبه نظامی ظهر امروز در محل این دانشگاه برگزار شد.
سرلشکر فیروزآبادی در این مراسم با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز به کار سال تحصیلی جدید دانشگاه عالی دفاع ملی گفت:‌ اولین درس هفته دفاع مقدس این است که همیشه نسبت به دشمن هوشیار بوده و از آن غفلت نکنیم چون هرگاه از دشمن غفلت داشته باشیم با حمله او دچار مشکل خواهیم شد.
وی با اشاره به لزوم تهیه و تجهیز قوای نظامی و توصیه این موضوع از سوی قرآن کریم، اظهار داشت: در زمان آغاز دفاع مقدس همه ملت ما بسیج شده و وارد جنگ با دشمنی شدند که مورد حمایت تمام جهان بود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هفته دفاع مقدس را یادآور حماسه‌های اخلاقی، انسان‌ساز و همچنین ایثار و برادری دانست و تصریح کرد:‌در این هفته باید از امام(ره)، شهیدان، ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های آنان تجلیل شود و در واقع این هفته،‌ هفته شکر و سپاس برای نجات از تجاوزی است که دشمنان بر ما تحمیل کردند.
سرلشکر فیروزآبادی با یادآوری برکات فراوان دفاع مقدس و تاثیر آن در جامعه و فضای علمی کشور، اضافه کرد: تاثیر دفاع مقدس بر حوزه‌های مختلف جامعه و سبک زندگی، کار و مجاهدت در راه تولید علم و فناوری جای شکرگذاری داشته و در کنار آن باید از غفلت‌ها در مسیر شکرگذاری این نعمت‌‌ها است استغفار کنیم.
وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس جمهوری اسلامی را بیمه و تضمین کرد، گفت:‌ ایران اسلامی هم‌اکنون الگوی کشورهای آزاده جهان است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه وقتی تهاجم عملی در جریان است اقتدار یک کشور به نیرو، امکانات، مهمات و تجهیزات نظامی است، تصریح کرد: ولی در زمان صلح و آرامش به گفته قرآن و دین بالا بردن سطح علمی و فناوری باعث اقتدار است.
سرلشکر فیروزآبادی تولید علم را جهاد با استکبار خواند و اظهار داشت: همان صحنه‌هایی که در دفاع مقدس شاهد آن بودیم به پژوهشگاه‌های علمی حوزه و دانشگاه منتقل شده است.
رئیس هیئت امنای دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به  توصیه‌های گذشته خود به دانشجویان این دانشگاه، گفت:‌ اولین توصیه به کارکنان و اساتید این است که باید خود را مطیع ولایت دانسته و تدابیر ایشان را رصد کرده و نحوه تاثیرگذاری آن را در رهنمودهای علمی خود مشخص کنند.
وی اضافه کرد:‌ نباید اینگونه باشد که رهبر انقلاب فرمایشی کنند ولی برخی دنباله‌رو آموزه‌های شرق و غرب باشند.
فیروزآبادی توصیه دوم خود به دانشجویان را تلاش برای سهم پژوهش‌های راهبردی عنوان کرد و افزود:‌ حضور در این دانشگاه تمرکز فکر و قلب و دریافت راهبردهای مختلف نیاز دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: شما دانشجویان این دانشگاه باید بدانید صلاحیت‌های علمی و فهم راهبردی برای خدمت به این کشور و ملت است.
سرلشکر فیروزآبادی با تاکید بر اینکه دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ‌التحصیل شدن باید یک مدیر خوداتکای راهبردی باشند، اظهار داشت: مدیر راهبردی منفصل از بدنه کشور نیست اما امکان دارد سلیقه‌هایی را برای بالا بردن کیفیت کار ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دفاع مقدس، جمهوری اسلامی را بیمه و تضمین کرد و ایران اسلامی را الگوی کشورهای آزاده جهان قرار داد.

فیروزآبادی ادامه داد: زمانی که تهاجم عملی در جریان است اقتدار یک کشور متکی به نیرو و امکانات و مهمات خواهد بود و زمانی که در آرامش و صلح هستیم قرآن و دین توصیه به بالا بردن سطح علمی و فناوری می‌کنند.

وی تولید علم را جهاد با استکبار دانست و تصریح کرد: هم‌اکنون همان صحنه‌های دفاع مقدس به پژوهشگاه‌های علمی حوزه و دانشگاه منتقل شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بینش راهبردی دینی را مدنظر قرار داد و تصریح کرد: کسانی که مدل‌های ترجمه‌ای همراهی با غرب را راهبرد اصلی خود در دوران دوم خرداد قرار دادند هم‌‌اکنون با سرافکندگی به اشتباه خود معترفند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه عالی دفاع ملی ایجاد فهم و بینش راهبردی بومی در دانشجویان دانشگاه دفاع ملی را مهمترین وظیفه اساتید و مسئولان این دانشگاه دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار