امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51953
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 51
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به بیان مفهوم نرمش ...

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به بیان مفهوم نرمش قهرمانانه از سوی مقام معظم رهبری گفت: ملت ایران در اصول با هیچکس تعارف ندارد و هرگز بر سر آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معامله نخواهد کرد. نرمش قهرمانانه یعنی در شیوه‌های تحقق و رسیدن به اصول می‌توان با نرمش در رفتار دشمن را خلع سلاح کرد و زمینه بهانه‌جویی را از او گرفت.
 
وی با بیان اینکه نرمش یک تاکتیک است و نه یک استراتژی؛ اظهار داشت: نرمش قهرمانانه یعنی حفظ اصول. نرمش در سازش و عدول از اصول قهرمانانه نیست ذلیلانه است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حضور چشمگیر ملت ایران در انتخابات و با بیان اینکه معادلات بین‌المللی در منطقه در راستای مواضع جمهوری اسلامی در حال وقوع است اظهار داشت: در حال حاضر جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و  طرح مفهوم "نرمش قهرمانانه" از سوی مقام معظم رهبری در این شرایط، از موضع ضعف و ذلت نبوده و اتفاقاً‌  منطبق بر اصل حکمت، عزّت و مصلحت است که انشاالله تعبیر خواهد شد.
 
وی در پایان از استقلال، عزت، سیاست‌های کلی نظام و حاکمیت دینی و سیاست داخلی به عنوان خطوط قرمز در نرمش قهرمانانه یاد کرد و افزود: نرمش قهرمانانه یعنی جمهوری اسلامی ایران از موضع جنگ، دعوا و مخالفت محض با دنیا سخن نخواهد گفت و از سوی دیگر نیز هرگز از حقوق طبیعی ملت کوتاه نمی‌آید.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها