امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51961
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که به منظور جلوگیری از تحدید نسل هم اکنون در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حال ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده که به منظور جلوگیری از تحدید نسل هم اکنون در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است با انتقادهای زیادی مواجه شده است که از جمله مهمترین انتقادات وارد شده بر آن این است که زنان را از بطن جامعه به حاشیه می‌راند و آنان را از اشتغال دور می‌کند.

لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این انتقاد گفت: اولویت بندی اشتغال بین مردان و زنان متاهل و در انتها زنان مجرد نه تنها دور کردن آنها از فضای اشتغال نیست بلکه هدف این طرح این است که شرایط را برای ازدواج جوانان فراهم کند و از آنجاییکه وظیفه اداره امور اقتصادی یک خانواده بر عهده مرد خانواده است طبیعی است که تدبیری اندیشیده شود که مردان در اولویت کاری قرار گیرند.

اما در مقدمه این طرح علی رغم رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری در دو سال اخیر که کنترل جمعیت را خطا و گناه مطرح و تأکید بر جبران آن نمودند و فرمودند: «هر فعالیتی در جهت کنترل جمعیت بعد از رسیدن به 150 میلیون نفر باشد»، اما هدف این طرح افزایش جمعیت نیست و نهایتاً بر تثبیت جمعیت تا سال 1430 اشاره دارد.

با یک محاسبه می‌توان دریافت که با این هدف‌گذاری، وضعیت فعلی که به شدت کنترلی است ادامه می‌یابد زیرا هم اکنون با همه تمهیدات و امکانات به‌کار گرفته شده در جهت کاهش هرسال از حدود 21 میلیون زن در سن باروری یک میلیون نفر افزایش جمعیت داریم یعنی رشد جمعیت 1،3 است و اگر همین روش ادامه یابد تا 40 سال آینده 40 میلیون نفر به جمعیت افزوده می‌شود و در سال 1430 ما با افزودن 40 میلیون به 75 میلیون به حدود 115 میلیون نفر می‌رسیم که در طرح مجلس به تثبیت نام‌گذاری شده است.

لذا رسیدن به این نرخ و هدف‌گذاری تثبیت جمعیت تا سال 1430  یعنی ادامه وضع فعلی در جهت کنترل و درحالیکه در سال‌های آتی به دلیل کاهش شدید جمعیت جوان و در سن باروری و همچنین تغییرات فرهنگی همین عدد یک میلیون موالید نیز با کاهش شدید روبرو خواهد شد و این موضوع مغایر با فرمان و تأکید مقام معظم رهبری تا رسیدن به 150 میلیون نفر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها