امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51977
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «محمد عمر داوودزی» سرپرست وزارت کشور افغانستان در مراسم تجلیل از نظامیان کشته شده در جنگ افغانستان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، «محمد عمر داوودزی» سرپرست وزارت کشور افغانستان در مراسم تجلیل از نظامیان کشته شده در جنگ افغانستان اظهار داشت: در مدت بیش از یک دهه گذشته 13 هزار نظامی افغان و خارجی جان خود را در افغانستان از دست داده‌اند.

وی در این مراسم ویژه که با حضور وزیر دفاع و معاون ریاست امنیت ملی افغانستان و مقامات ارشد آیساف برگزار شد، افزود: بر اساس آمار وزارت کشور افغانستان، بیش از 3 هزار نظامی خارجی و 10 هزار نظامی افغان در جنگ افغانستان کشته شده‌اند.

به نقل از «پژواک» سرپرست وزارت کشور افغانستان تصریح کرد: افغانستان به نظامیان افغان و قهرمانان خود که در 12 سال گذشته در کنار نظامیان آمریکایی و سایر نیروهای خارجی مبارزه کرده‌اند افتخار می‌کند.

این مقام ارشد دولتی خاطرنشان کرد که نباید این کشته‌شدگان از یاد بروند و یاد آنها باید همواره گرامی داشته شود.

«بسم الله محمدی» وزیر دفاع افغانستان نیز در سخنانی با اشاره به افزایش حملات تروریستی در این اواخر اظهار داشت: دشمن به دلایل مختلف، حملات تروریستی خود را در شش ماه گذشته افزایش داده تا مناطق از دست رفته خود را باز پس گیرد، جاده‌ها را ناامن کند و دستاوردهای ما را زیر سئوال ببرد اما با انتقال مسئولیت‌های امنیتی، ارتش ملی افغانستان توانمند شده و مخالفان مسلح به اهداف خود نرسیده‌اند و در نهایت شکست خورده‌اند.

محمدی بار دیگر از نیروهای خارجی و آیساف خواست تا به کمک‌های آموزشی و تجهیزاتی خود پس از خروج از افغانستان نیز ادامه دهند.

«جوزف دانفورد» فرمانده کل نیروهای آمریکایی و آیساف نیز در سخنان خود، از کشته‌شدگان نظامیان افغان و خارجی در 12 سال گذشته به نیکی یاد کرد.

وی گفت که این افراد، به خاطر تامین صلح در افغانستان و برای جلوگیری از تبدیل شدن افغانستان به پناهگاه امن تروریسم بین‌المللی، جان خود را از دست داده‌اند و این باعث افتخار است.

دانفورد در ادامه اظهارات خود تأکید کرد که افغانستان بار دیگر تبدیل به مکانی امن برای تروریستان تبدیل نخواهد شد.

در حال حاضر، تعداد نیروهای افغان اعم از ارتش و پلیس به حدود 350 هزار تن رسیده و حدود 90 هزار سرباز از ٤٩ کشور جهان در چارچوب سازمان نظامی آیساف در افغانستان فعالیت دارند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها