امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51983
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»،"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز در نشست شورای وزیران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»،"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه امروز در نشست شورای وزیران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی که در سوچی (جنوب روسیه) در حال برگزاری است، اعلام کرد که مقامات مسکو از کشورهای عضو این سازمان می‌خواهند تا از تلاش‌های روسیه و جامعه بین‌الملل برای حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه داخلی در سوریه حمایت کنند.

لاوروف گفت: ما نگرانی جدی در رابطه با اوضاع موجود پیرامون سوریه داریم، چرا که این مناقشه بطور واضح عواقب منفی نه تنها برای خاورمیانه، بلکه برای منطقه ما و در مجموع برای کل نظام حقوق بین‌الملل هم عواقب منفی در پی خواهد داشت.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد: در چنین شرایطی ضروری است تا مشکلات مربوط به این مناقشه، از جمله مسئله تسلیحات شیمیایی در سوریه، هر چه سریعتر از طریق مذاکره و تنها از راه‌های دیپلماتیک و سیاسی حل و فصل شود.

به گفته لاوروف، روسیه روی این مسئله حساب می‌کند که همه کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی از تلاش مسکو و همچنین جامعه بین‌الملل در این راستا حمایت کنند.

وزیر خارجه روسیه روز گذشته ضمن انتقاد از برخورد «باج طلبانه» آمریکا نسبت به روسیه در خصوص مشروط کردن همکاری در برنامه نابودی تسلیحات شیمیایی در سوریه به تصویب قطعنامه‌ای در مورد این کشور که مجوز «استفاده از توان نظامی» را بر اساس بند هفتم منشور سازمان ملل صادر کند، اعلام کرده بود که روسیه ضامن نابودسازی سلاح‌های شیمیایی در سوریه نیست. مسئولیت مقامات مسکو راضی کردن دولت سوریه به پیوستن به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی بود که آن را انجام داده است. اکنون این سازمان ممنوعیت استفاده از تسلیحات شیمیایی است که مسئول تحقق این برنامه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار