امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51986
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مهلت شرکت در دور دوم طرح ملی تلاوت تا 20 مهر‌ماه 1392 تمدید ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مهلت شرکت در دور دوم طرح ملی تلاوت تا 20 مهر‌ماه 1392 تمدید شد.

بنا بر این گزارش این طرح ویژه کشف و پرورش استعدادهای قرآنی سنین 10 تا 16 سال است که شرکت‌کنندگان ابتدا با تلاوت تقلیدی از چهار استاد صاحب سبک یعنی «عبدالباسط»، «منشاوی»، «مصطفی اسماعیل» و «شحات محمدانور» آشنا می‌شوند، سپس دروس «ترجمه و مفاهیم»، «تجوید تئوری و عملی»، «بهداشت صوت و حنجره»، «احکام و آداب تلاوت و حفظ» قرآن را می‌آموزند.

آغاز ترم جدید طرح ملی تلاوت در هفته اول مهر‌ماه

«حسین مقدم‌کیا» دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آغاز ترم جدید طرح برای داوطلبان ترم‌های گذشته خبر داد و گفت: ترم جدید طرح ملی تلاوت از هفته جاری در مؤسسات منتخب طرح که سال گذشته کار خود را آغاز کرده‌اند شروع می‌شود.

برگزاری جلسات سنتی تلاوت در کنار کلاس‌های آکادمیک

وی از برگزاری جلسات تلاوت در مؤسسات منتخب خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های ما برای ارتقای شرکت‌کنندگان در طرح برگزاری جلسات سنتی تلاوت است که قرار است تا پایان مهر‌ماه 1392 این جلسات در همه 10 استان آغاز کننده، طرح برگزار شود تا جوانان و نوجوانان با شرایط تلاوت و محافل قرآنی بهتر آشنا شوند، همچنین اولین جلسه این دوره‌ها در استان خراسان رضوی راه‌اندازی شده است.

مقدم‌کیا درباره مکان برگزاری جلسات گفت: ما در ستاد مرکزی طرح استاندار‌هایی برای این جلسات تعیین کرده‌ایم که انتخاب محل برگزاری آن برعهده مؤسسات است، البته اگر این محافل در مساجد برگزار شود مناسب‌تر است، زیرا در مساجد جوانان با حال و هوای کرسی‌های تلاوت بهتر آشنا می‌شوند.

تمدید مهلت نام‌نویسی تا 20 مهر‌ماه 1392

دبیر طرح ملی تلاوت از تمدید مهلت نام‌نویسی در دور جدید طرح خبر داد و گفت: به دلیل درخواست استان‌ها و تأخیر در آغاز طرح، مهلت نام‌نویسی در دور جدید طرح ملی تلاوت تا 20 مهر‌ماه 1392 تمدید شد، البته یکی از برنامه‌های ما استفاده از فضای آموزش و پرورش است، از این رو به‌منظور جذب دانش‌آموزان این طرح را تمدید کردیم.

تشکیل ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت در استان‌های منتخب

وی از تشکیل ستاد اجرایی طرح در استان‌های منتخب خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های دیگر ما تشکیل ستاد اجرایی طرح در استان‌های منتخب است، به عنوان مثال ستاد اجرایی طرح در استان خراسان رضوی تشکیل شده که نهاد‌هایی مانند آستان قدس رضوی، ارشاد، اوقاف، شهرداری، آموزش و پرورش و صدا و سیما اعضای آن هستند.

به حدنصاب نرسیدن استان‌های کرمان و مؤسسه صراط تهران

وی از به حد نصاب نرسیدن استان‌های کرمان و مؤسسه منتخب شهر تهران خبر داد و گفت: استان‌های کرمان و برخی از مؤسسات مانند مؤسسه صراط که در تهران است به حد نصاب نرسیدند از این رو این مؤسسات از گردونه طرح خارج می‌شوند.

بنا این گزارش؛ علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ 20 مهر‌ماه با مراجعه به مؤسسات منتخب طرح در 15 استان کشور جهت نام‌نویسی و دریافت لوح فشرده تلاوت تقلیدی ثبت‌نام کنند.

برگزاری آزمون ورودی طرح ملی تلاوت از 21 لغایت 23 مهر‌ماه

آزمون ورودی این دوره از طرح ملی تلاوت از تاریخ 21 لغایت 23 مهرماه 1392 برگزار می‌شود، همچنین مؤسسات باید تا 30 مهر‌ماه فایل‌های تلاوت را تفکیک و برای ستاد اجرایی طرح ملی تلاوت در مشهد مقدس ارسال کنند. 

نیم سال اول تحصیلی دور جدید طرح در 15 استان کشور از 2 آذرماه  لغایت 22 اسفند‌ماه 1392 برگزار خواهد شد.

آشنایی بیشتر با طرح ملی تلاوت

طرح ملی تلاوت با هدف نخبه‌‌پروری و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی در عرصه قرائت و تلاوت قرآن کریم از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح مؤسسات منتخب استان‌های مجری، برگزار می‌شود.

این طرح سال گذشته در 16 استان کشور آغاز و پس از نام‌نویسی و برگزاری آزمون استعداد‌یابی 10 استان شامل استان‌های خراسان رضوی، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، سیستان و بلوچستان، مازندران، مرکزی، و کرمان به حد نصاب برگزاری طرح رسیدند.

به گزارش فارس امسال هم با بررسی مسئولان برگزار‌کننده 5 استان دیگر شامل قم، همدان، یزد، قزوین و سمنان به استان‌های برگزار کننده طرح ملی تلاوت افزوده شدند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها