امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51988
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، جشن آغاز سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد در هنرستان هنرهای ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، جشن آغاز سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد در هنرستان هنرهای زیبای دختران برگزار شد.

پریسا زهتابیان مدیر این هنرستان آغازگر این مراسم بود که به حاضران تبریک گفت و از پذیرفته شدن 17 هنرجوی این هنرستان در دانشگاه‌های سراسری و آزاد اسلامی طی سال جاری خبر داد.

در ادامه قاضی‌زاده هاشمی مدیر کل اداره ارشاد استان تهران با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در دو ماه ابتدای سال جاری شاهد برپایی نمایشگاهی از تاریخ 60 ساله هنرستان‌های هنرهای زیبای دختران و پسران در موزه هنرهای معاصر تهران بودیم و آثار بسیاری از استادان و هنرمندان مطرح امروز در این نمایشگاه روی دیوار رفت که مورد استقبال بازدیدکنندگان مختلف قرار گرفت.

وی همچنین به کتاب آثار این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: کتاب آثار این نمایشگاه تدوین شده و آماده انتشار است اما به دلیل مسائل مالی تاکنون به مرحله انتشار نرسیده است که امیدواریم با مساعدت آقای مرادخانی این امکان فراهم شود.

قاضی‌زاده همچنین از برپایی مراسمی در پایان سال جاری به مناسبت صدمین سالروز تأسیس هنرستان موسیقی در کشور خبر داد و گفت: صدمین سال تأسیس هنرستان موسیقی پسران را در اواخر سال جاری با حضور آقای مرادخانی جشن خواهیم گرفت.

او در خاتمه ابراز امیدواری کرد که هنرجویان این هنرستان بتوانند جایگزین خوبی برای هنرمندان و دانش‌آموختگان قبلی این هنرستان باشند.

ادامه این مراسم به اهدای جوایز به پذیرفته‌شدگان هنرستان دختران در دانشگاه‌های سراسری و آزاد اسلامی اختصاص یافت.

آناهیتا عاصیان،‌یکتا ترکی، صبا آیتی،‌پونه رجب دوست،‌پریسا حسنی، فاطمه جلیل نژاد، مائده مصورزاده، آیلار پورزرگر، زهرا باهو، ثمره صادقی، دنیا حسنی‌وند،‌مهسا عبدلی، ملیکا محمدی و رویا کریمی پذیرفته شدگان این هنرستان در دانشگاه‌های مختلف بودند که لوح تقدیر خود را از معاون امور هنری وزارت ارشاد دریافت کردند.

 علی مرادخانی در پایان این مراسم در سخنانی به موضوع تعلیم و تربیت اشاره کرد و پرورش را مهمتر از موضوع آموزش عنوان کرد.

وی افزود: در مدارس هنری پرورش هنرمند موضوع بسیار مهمی است که باید به آن بسیار توجه داشت چرا که این هنرجویان هنرمندان آینده کشور هستند و جامعه به عنوان گروه مرجع به آنها می‌نگرد.

مرادخانی گفت: شما هنرجویان کسانی هستید که فرهنگ وهنر کشور را ارتقاء می‌دهید و ما در انتظار روزی هستیم که شاهد ارمغان‌های شما برای کشور باشیم.

وی افزود: شما هنرجویان هستید که هنر کشورمان را در دنیا معرفی می‌کنید و به نوعی سفیران فرهنگی کشور ما خواهید بود.

مرادخانی گفت: ما در دنیا در زمینه آثار هنری بسیار ارجمند و شاخص هستیم و شما هنرجویان وظیفه سنگینی را در آینده بر دوش دارید که امیدوارم بتوانید در آینده شاهد انجام این رسالت از سوی شما باشیم.

 معاون امور هنری وزارت ارشاد در خاتمه ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد شکوفایی بیشتر هنرستان دختران باشیم.

در پایان این مراسم نیز زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان دختران به دست علی مراخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد به صدا درآمد.

مرادخانی پس از این مراسم به هنرستان هنرهای زیبای پسران و همچنین مدرسه کمال‌الملک رفت تا طی مراسمی زنگ آغاز سال تحصیلی را در این دو هنرستان نیز به صدا درآورد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار