امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51990
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 95
علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره سرنوشت تغییر و تحولات در بخش مدیریت مراکز ...

علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره سرنوشت تغییر و تحولات در بخش مدیریت مراکز هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و موسیقی گفت: کمتر از ۲ هفته است که این سمت را بر عهده گرفته‌ام و باید با دقت و طبق برنامه‌ریزی و بر اساس وضعیت مراکز هنرهای تجسمی،‌نمایشی و موسیقی جلو برویم.

وی افزود: همچنان در حال برررسی هستیم تا آن چه لازم است مطابق برنامه اتفاق بیفتد.

مرادخانی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف طی روزهای اخیر گفت: در هفته گذشته دو جشنواره تئاتر داشتیم که نشان می دهد فعالیت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

او همچنین تأکید کرد: اصرار نداشته باشید که حتماً اتفاق خاصی روی دهد.

مرادخانی البته تصمیم قاطع برای عدم تغییر و تحولات مدیریتی در سطح مراکز هنرهای تجسمی، نمایشی و موسیقی را نیز رد کرد و گفت: هنوز هیچ چیز در زمینه تغییر و یا عدم تغییر مدیران مراکز هنری مشخص نیست و تصمیمی در این زمینه هنوز گرفته نشده است.

او در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سؤال دیگری درباره سطح آموزشی هنرستان‌های کشور گفت: هنرستان‌های ما ممکن است شرایط و امکانات خوبی را نداشته باشند اما همین هنرجویان در سال دوم تحصیلی خود آمادگی حضور در ارکستر سمفونیک به عنوان نوازنده را دارند و بسیاری از بزرگان موسیقی امروز ما نیز دانش آموخته همین هنرستان‌ هستند و این نشان می‌دهد که وضعیت آموزشی این هنرستان‌ها خوب و مناسب است که توانسته این هنرمندان را به جامعه معرفی کند.

وی افزود: بسیاری از نام‌آوران عرصه نقاشی کشور ما نیز دانش آموختگان هنرستان هنرهای زیبا و مدرسه کمال الملک بوده‌اند و این روش آموزشی مناسب و در سطح استاندارد این مراکز آموزشی را نشان می‌دهد اما با این حال باید توجه بیشتری به موضوع آموزش و پروروش کنیم چرا که آینده هنر کشور ما به دست همین هنرجویان رقم خواهد خورد.

مرادخانی تصریح کرد: آموزشگاه‌های ما و هنرستان‌های ما باید قطعاً وضعیت مستحکم و پایداری را داشته باشند تا هنرجویان و دانش آموختگان آن بتوانند باعث ارتقاء سطح فرهنگ و هنر کشورمان شوند.
انتهای پیام/
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها