امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 51992
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، شورای اسلامی علمایی بحرین یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین جمع سیاسی ـ فقهی علمای شیعه بحرین است که ریاست آن را «شیخ ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، شورای اسلامی علمایی بحرین یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین جمع سیاسی ـ فقهی علمای شیعه بحرین است که ریاست آن را «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان و رهبر انقلاب این کشور برعهده دارد.

این شورا در سال 2004 با هدف فعالیت در حوزه‌های فردی و اجتماعی، ایجاد وحدت و تاکید بر هویت اسلامی با 5 اداره «پژوهش و مطالعات»، «امور تبلیغ و مبلغان»، «امور اجتماعی»، «روابط عمومی و رسانه‌ها» و «توسعه و خدمات» راه‌اندازی شد.

بنابر این گزارش، در طول چند سال اخیر پس از آغاز انقلاب بحرین، این مرکز به ماوایی برای انقلابیون این کشور بدل شد و اخیرا یکی از چهره‌های برجسته آن با نام «آیت‌الله نجاتی» وکیل شرعی آیت‌الله سیستانی مورد تهدید قرار گرفت.

این روزها نیز رژیم آل‌خلیفه تلاش‌‌هایی را برای انحلال این شورا و حداقل محدود کردن فعالیت‌های آن آغاز کرده است که به نوشته پایگاه رسمی این شورا، امروز(دوشنبه) دادگاه اداری بحرین احضاریه‌هایی را برای 7 عضو اصلی و دو عضو علی‌البدل شورای مرکزی آن ارسال کرده تا در اول اکتبر(9 مهر) در برابر درخواست وزارت دادگستری این کشور برای انحلال و بستن مقر و مصادره اموال این شورا از خود دفاع کنند.

این احضاریه‌ها در حالی ارسال شده که رسانه‌های بحرینی شانتاژهای متعددی را علیه این شورا و «آیت‌الله نجاتی» به راه انداخته‌اند.

بنابر این گزارش، شورای اجرایی «شورای اسلامی علمایی بحرین» با اعلام اینکه این احضاریه‌ها غیرموثق است از دریافت آنها امتناع کرده است.

این در حالی است که در روزهای گذشته حمایت گسترده‌ای از سوی چهره‌های بحرینی و غیربحرینی از این شورا به عمل آمده و موسسات اسلامی و سیاسی در عراق، لبنان، عربستان و دیگر کشورها این حرکت رژیم آل‌خلیفه را اقدامی طائفه‌ای خوانده‌اند.

در همین راستا 4 حوزه علمیه بزرگ بحرین شامل «حوزه امام زین‌العابدین»، «حوزه علامه سیدجواد الوداعی»، «حوزه علامه سیدعلوی الغریفی»، «حوزه علوم اسلامی الغدیر» در بیانیه‌ای با اشاره به بهانه‌جویی‌های رژیم آل‌خلیفه، ضمن اعلام همبستگی با این شورا خواستار توقف حملات طائفه‌ای و مذهبی رژیم آل‌خلیفه به موسسات اسلامی این کشور شدند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها