امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52019
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سال تحصیلی جدید، امروز با نواخته شدن زنگ مهر در مدارس کشور آغاز شد و در مدارس استثنایی نیز زنگ مهر برای شروع سال ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سال تحصیلی جدید، امروز با نواخته شدن زنگ مهر در مدارس کشور آغاز شد و در مدارس استثنایی نیز زنگ مهر برای شروع سال تحصیلی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به صدا درآمد.

زنگ نمادین مهر در مدارس استثنایی شهر تهران امروز در مجتمع ناشنوایان سیدجمال‌الدین اسدآبادی نواخته شد و رئیس شورای شهر تهران، مسئولان بهزیستی، مسئولان اتوبوسرانی، برخی مسئولان آموزش و پرورش و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز در این مراسم حضور داشتند.

تعدادی از خانواده‌های دانش‌آموزان ناشنوا از سطح تهران، امروز در این مراسم حضور داشتند و در خصوص حذف سرویس مدارس برای این گروه از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه گله‌مند بودند.

مادر یکی از دانش‌آموزان ناشنوا به خبرنگار فارس گفت: فرزندم هم‌اکنون 17 سال دارد و در حال حاضر حدود یک سال و نیم است که سرویس مدرسه نداریم.

وی با بیان اینکه هزینه درمانی و توانبخشی دانش‌آموزان ناشنوا بسیار بالاست و کسی نیز کمکی به ما نمی‌کند، افزود: از زمانی که اداره آموزش و پرورش استثنایی با اداره آموزش و پرورش عادی ادغام شده است، امکانات و اعتبارات به دانش‌آموزان استثنایی بسیار کم است و از همان زمان سرویس مدارس نیز حذف شد.

این مادر که فرزندش از مینی‌سیتی به یوسف‌آباد برای تحصیل مراجعه می‌کند، ادامه داد: اعلام کرده‌اند که باید هزینه‌ای معادل ماهی 250 تا 300 هزار تومان برای سرویس مدرسه بدهیم که واقعاً از عهده ما خارج است.

مادر دانش‌آموز دیگری نیز که فرزندش بیان داشت: ما هزینه‌های متعددی را برای تحصیل و درمان فرزندانمان متقبل می‌شویم و انتظار داریم که مسئولان کمی شرایط ما را درک کرده و کمک کنند.

وی افزود: سرویس مدرسه در گذشته رایگان بود اما اکنون باید وجوهی را پرداخت کنیم که واقعاً با توجه به هزینه‌های درمانی، کمرشکن است.

پدر یک دانش‌آموز 18 ساله ناشنوا نیز گفت: در گذشته سرویس مدرسه وجود داشت البته دانش‌آموزان را تا درِ منزل نمی‌برد و باید دانش‌آموزان تا مسیر مشخصی می‌آمدند.

وی ادامه داد: یکی، دو سال‌ سرویس مدارس خوب شد اما از زمانی که آموزش و پرورش استثنایی به زیرمجموعه آموزش و پرورش کشور رفت، بودجه این اداره نیز کم شده است و سرویس مدارس حذف شد.

* مسئولان به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه عنایت بیشتری داشته باشند

وجیه‌الله پرویزی، مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: موضوع سرویس مدارس دانش‌آموزان استثنایی را با سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح کردیم.

وی ادامه داد: از طریق شهرداری نیز پیگیری‌هایی انجام شده است و امروز رئیس شورای شهر تهران برای کمک به این دانش‌آموزان قول‌هایی نیز دادند.

پرویزی از مسئولان خواست به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، عنایت بیشتری شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها