امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52028
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 116
گلعلی بابایی رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در ...

گلعلی بابایی رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس فراخوان شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس را اعلام می‌کنیم و این جایزه را بعد از چند سال وقفه آبان ماه سال 93 با کیفیت مطلو‌ب‌تری برگزار خواهیم کرد.

وی درباره تغییرات جایزه کتاب سال دفاع مقدس توضیح داد: در این دوره چندین بخش از مسابقه را در بخش‌های دیگر ادغام یا حذف و از سوی دیگر جوایز را افزایش می‌دهیم. در نحوه داوری ها و تعیین جوایز هم تجدیدنظر خواهیم کرد.

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس با اشاره به اینکه داورهای این جایزه ادبی هنوز مشخص نشده‌اند، تصریح کرد: سعی داریم سطح کیفی و اعتبار علمی این جشنواره را افزایش دهیم و دبیران علمی و اجرایی و همچنین داوران را پس از ارائه فراخوان، اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به نهضت ترجمه آثار دفاع مقدس هم گفت: کتاب‌های برگزیده 15 دوره پیشین کتاب سال دفاع مقدس و کتاب‌های دفاع مقدس که در سالهای اخیر منتشر شده‌اند را تا سال آینده به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه خواهیم کرد.

بابایی در زمینه توزیع کتاب‌های ترجمه دفاع مقدس هم گفت: تفاهم‌نامه ‌ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی داریم و از این ظرفیت برای توزیع کتاب‌هایمان بهره خواهیم برد. همچنین در نمایشگاه‌های خارج از کشور حضور فعالی خواهیم داشت تا این کتاب‌ها را در سطح جهان توزیع کنیم.

بابایی در پایان درباره شورای برون مرزی ترجمه در سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس هم تصریح کرد: این شورا در داخل کشور تشکیل شده است و ترجمه و توزیع آثار دفاع مقدس در خارج از کشور را در این شورا خواهیم داشت. اعضای این شورا کتاب‌هایی را که مناسب ترجمه هستند را مشخص و در زمینه توزیع آن برنامه‌ریزی‌هایی دارند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها