امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52049
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در اولین نشست هم‌اندیشی پیشکسوتان و اساتید دانشگاه در حوزه دفاع اجتماعی با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در اولین نشست هم‌اندیشی پیشکسوتان و اساتید دانشگاه در حوزه دفاع اجتماعی با مسئولان بهزیستی، اظهارداشت: سازمان بهزیستی در سالهای اخیر اقدامات خوبی را در حوزه اجتماعی انجام داده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون روح مددکاری در سازمان حاکم شده است و امیدواریم بتوانیم وظایف خود را در حوزه مددکاری به نحو احسن انجام دهیم.

هاشمی در ادامه با انتقاد از برخی از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت بهداشت درخصوص ورود به مسائل مددکاری، گفت: حوزه مددکاری، حوزه تخصصی سازمان بهزیستی کشور محسوب می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: امیدواریم سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری نیز توجه ویژه‌ای را به سهم اجتماعی داشته باشد به طوریکه در حال حاضر شاهد هستیم شهرداری تهران سهم اجتماعی را تبدیل به تهیه گلدان‌های چند میلیونی در اطراف پارک شهر نموده است بطوریکه می‌توان با هزینه‌کرد مطلوب‌تر، اقدامات خوبی را در حوزه اجتماعی انجام داد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی روحیه جهادی می‌خواهد و با این روحیه می‌تواند موفق شود و بنده نیز پس از ورود خود به سازمان بهزیستی بنا را بر این گذاشتم که از اهل علم و اساتید برای مشاوره و مشورت استفاده کنم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته قدرت نطق سازمان بهزیستی کاهش پیدا کرده است و اساتید در این سازمان حضور کمرنگ‌تری را دارند که امیدواریم با برنامه‌ریزی صحیح بستر مناسبی را برای حضور اساتید و دانشگاهیان در سازمان بهزیستی فراهم شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی کشور در دو سال گذشته نوسازی را در این سازمان آغاز کرده است و هم‌اکنون در بخش‌های مختلف به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است به طوریکه در چند روز گذشته در حوزه تولید محتوا در مهدهای کودک از سوی حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده کمک بلاعوض برای ترخیص فرزندان تحت پوشش بهزیستی از 4 به 7 میلیون افزایش یافته است که این مبلغ هنگام ترخیص در اختیار فرزند تحت پوشش قرار می‌گیرد.

هاشمی در خصوص زمان ترخیص فرزندان تحت پوشش بهزیستی گفت: اوایل به اینگونه بود پسران در سن 18 سالگی باید از مراکز بهزیستی ترخیص می‌شدند اما هم‌اکنون شرایط به گونه‌ای است که تا قبل از ازدواج فرزندان، این افراد تحت پوشش بهزیستی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها