امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52054
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد نفریه در اولین نشست هم‌اندیشی پیشکسوتان و دانشگاهیان حوزه رفاه اجتماعی با رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد نفریه در اولین نشست هم‌اندیشی پیشکسوتان و دانشگاهیان حوزه رفاه اجتماعی با رئیس سازمان بهزیستی برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر 524 مرکز شبه خانواده تحت نظارت سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: از 524 مرکز شبه خانواده، 87 مرکز دولتی و 427 مرکز غیردولتی و به صورت خیریه اداره می‌شود.

نفریه خاطرنشان کرد: در 524 مرکز شبه خانواده بهزیستی، 9 هزار و 188 بچه در شیرخوارگاه‌ها نگهداری می‌شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور ادامه داد: از 9 هزار 188 بچه تحت پوشش بهزیستی، 2 هزار و 136 بچه در مراکز دولتی و 6 هزار و 822 بچه در مراکز غیر دولتی نگهداری می‌شود.

وی گفت: علاوه بر تعداد فرزندان اشاره شده، 12 هزار و 565 فرزند نیز به صورت امدادبگیر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و سازمان بهزیستی به هر یک از فرزندان اشاره شده مبلغ 120 هزار تومان به صورت یارانه هر ماه پرداخت می‌‌کند.

نفریه اضافه کرد: در سال گذشته 800 کودک به فرزندخواندگی واگذار شدند و این درحالی بود که 700 کودک نیز از مراکز بهزیستی ترخیص شدند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور تصریح کرد: در 5 سال گذشته تنها یک درصد تعداد فرزندان شبه خانواده افزایش یافته است چرا که سیاست سازمان بهزیستی این است که فرزندان به جای اینکه در مراکز شبه خانواده نگهداری شوند، واگذار بشوند.

نفریه خاطرنشان کرد: سال گذشته سند جامع تربیتی برای فرزندان تحت پوشش تدوین شد ضمن اینکه دو دستورالعمل نیز از جمله دستورالعمل ترخیص تدوین و همچنین دستورالعمل ازدواج فرزندان تحت پوشش بهزیستی نوشته شد.

وی ادامه داد: یکی از طرح‌های تدوین شده از سوی سازمان بهزیستی کشور طرح امین است که در این طرح آموزش‌های جنسی به کودکان تحت پوشش داده می‌شود که بزودی این طرح در سطح مراکز بهزیستی اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها