امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52057
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «یوسف رزقه» مشاور سیاسی نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین در غزه در مصاحبه با پایگاه خبری النشره، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «یوسف رزقه» مشاور سیاسی نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین در غزه در مصاحبه با پایگاه خبری النشره، گفت که تیم مذاکرات فلسطینی امیدوار است که مذاکرات با طرف اسرائیلی که از چند هفته قبل آغاز شده است به نتایج حقیقی و موثر برسد اما این مذاکرات اساسا شکست خورده است و به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید.

وی تاکید کرد که خودکشی سیاسی دو رو دارد؛ یکی شکست و دیگری موفقیت که آنها به مورد دوم تمایل دارند اما هرگز محقق نخواهد شد.

وی اشاره کرد که شرایط سیاسی و محیط اطراف فلسطین به اسرائیل این فرصت را داده که در مذاکرات با فلسطینیان آنگونه که می‌خواهد مانور دهد.

رزقه تصریح کرد که با توجه به شرایط کنونی در کشورهای عربی همانند سوریه و مصر و غیره و خفقان و تنشی که شاهد آن هستیم، مناسب نیست که فلسطینیان و اسرائیلی‌ها بر سر میز مذاکره بنشینند.

غزه در امور داخلی مصر دخالت نمی‌کند

مشاور سیاسی هنیه درباره خفقان و تنشی که بین حماس و مصر پس از عزل «محمد مرسی» در تاریخ 3 جولای گذشته بوجود آمده است و نیز با توجه به اقدامات مصر مبنی بر بستن گذرگاه مرزی رفح، تخریب 95 درصد تونل‌های واقع در مرز فلسطین و مصر و اتهاماتی که به فلسطینیان وارد می‌شود، اظهار داشت که بین دو طرف مصری و فلسطینی به منظور کاهش این خفقان نامه‌های رسمی رد و بدل شده است و نامه‌های رسمی از طریق کانال‌های رسمی به دستگاه اطلاعات مصر ارائه شده و علاوه بر آن «اسماعیل هنیه» نخست‌وزیر دولت منتخب در غزه بارها تاکید کرده است که غزه در امور مصر دخالت نمی‌کند.

وی اشاره کرد: کسانی که فضای بین ما و مصر را مسموم کرده‌اند، روسای رسانه‌های منحرف هستند که ارزش فلسطین، مسجدالاقصی و مقاومت را نمی‌دانند و کارهایی که آنها در قبال غزه انجام می‌دهند چه بسا در راستای اجرای برنامه‌های دیگران و نه خدمت به ارتش مصر باشد.

وی هر گونه درگیری مسلحانه بین افسران و نیروهای فلسطینی و مصری در مرز فلسطین و مصر را رد کرد.

وضعیت گذرگاه رفح دردناک است

مشاور هنیه در ادامه وضعیت گذرگاه رفح را دردناک توصیف کرد و گفت که تنها در سال گذشته و دوره ریاست جمهوری مرسی بود که این گذرگاه وضعیت مطلوبی داشت.

وی اشاره کرد که وضعیت فعلی گذرگاه رفح شبیه به چیزی است که در دوره «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر بود و باید راهکارهایی برای پایان دادن به درد و رنج مردم غزه و حل مشکل مسافرت، امور تجاری و غیره پیدا کرد در غیر این صورت تعطیلی گذرگاه رفح نیز بخشی از روند محاصره غزه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها