امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52059
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش فارس، «مولوی شهزاده شاهد» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان از برگزاری نشست علمای جهان اسلام فردا در کابل خبر داد. به گفته وی، هدف از ...

به گزارش فارس، «مولوی شهزاده شاهد» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان از برگزاری نشست علمای جهان اسلام فردا در کابل خبر داد.

به گفته وی، هدف از برگزاری این نشست که به همت شورای عالی صلح افغانستان برگزار می‌شود، بررسی راه‌حل مشکلات موجود در کشورهای اسلامی است.

مولوی شاهد با اشاره به ادامه جنگ، خشونت و ناامنی در کشورهای اسلامی، تأکید کرد که علمای جهان اسلام همواره موظفند تا در چنین نشست‌هایی شرکت کنند و در راستای راه‌حل این مشکلات گام‌های اساسی بردارند.

به نقل از «آوا» وی افزود: قرار است این نشست با شرکت علمای کشورهای مختلف اسلامی از جمله ایران و پاکستان برگزار شود. در این کنفرانس از علمای کشورهای دیگر اسلامی مانند عربستان سعودی، مصر، ترکیه، اندونزی، مالزی و هند نیز دعوت به عمل آمده است.

به گفته سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در این کنفرانس تمرکز موضوعات مورد بحث روی مشکلات منطقه‌ای و آوردن صلح و ثبات دائمی در افغانستان است. علمای بزرگ مسئولیت دارند که جهت پایان دادن به جنگ‌ها و ایجاد صلح و ثبات دائمی در افغانستان تبلیغ کنند.

شاهد خاطرنشان کرد که در این کنفرانس به شکل مشخص در مورد حملات انتحاری فتوا صادر نمی‌شود.

این نخستین باری است که کابل و شورای عالی صلح این کشور برای تأمین صلح و کشاندن پای مخالفان به میز مذاکره، کنفرانس بین‌المللی علمای کشورهای اسلامی را میزبانی می‌کنند.

پیش از این دولت افغانستان تلاش کرده بود تا یک کنفرانس مشترک را با حضور علمای پاکستان و افغانستان در کابل برگزار کند اما علمای دینی پاکستان از شرکت در این نشست خودداری کردند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها