امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52075
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه پاسداشت هفته دفاع مقدس در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه پاسداشت هفته دفاع مقدس در این وزارتخانه در جمع خبرنگاران حاضر و پیرامون اهمیت چاپ و کتاب اظهار داشت: اهمیت چاپ بر کسی پوشیده نیست، اگر قائل باشیم کتاب نقش مؤثری در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و حوزه‌های تخصصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و مدارس داشته باشد، به هرحال چاپ افزاری است که می‌تواند خدمت کند، البته به تدریج اهمیت فرهنگ مکتوب در دنیا در حال کاهش است.

وی گفت: در حال حاضر بیشتر به سمت رسانه‌های دیجیتال پیش می‌رویم. حتی کتابخانه‌های بزرگ دنیا امروز از طریق اینترنت رصد می‌شود و در عین حال کتاب و مطبوعات همچنان جایگاه خود را داشته و حفظ می‌کنند، البته عموما هم از صنعت چاپ استفاده می کنند، باید این صنعت را گسترش دارد.

جنتی اضافه کرد: بخصوص در برخی از حوزه‌ها که ما نیاز جدی داریم، باید صنعت چاپ گسترش یابد با توجه به اینکه در حال حاضر چاپ قرآن در عربستان به صورت نفیس و فاخر رایج شده و در اختیار مردم مسلمان قرار می‌گیرد، جمهوری اسلامی هم بایستی در مقابل آن قرآن‌هایی را که مدنظر خودشان است به صورت فاخر چاپ و در اختیار مسلمانان دنیا قرار دهد، بخصوص با توجه به اتهاماتی که به ایران می‌زنند که ما قرآنی جداگانه داریم از این رو برای اینکه مشخص شود، این همان قرآنی است که به پیامبر نازل شده همان قرآنی که همه مسلمانان خوانده و از آن پیروی کنند جمهوری اسلامی ایران باید اقدام به انتشار کند. 

وزیر ارشاد درباره بیمه هنرمندان و اینکه چرا تبدیل به قانون نمی‌شود تا ردیف مشخص داشته باشد، گفت: نیاز نیست ردیف جداگانه‌ای به این امر اختصاص یابد، از کمک‌هایی که وزارت ارشاد می‌تواند داشته باشد می‌توان بخشی را به این امر اختصاص داد اما متاسفانه در حال حاضر صندوق هنرمندان رقم بالایی به سازمان تامین اجتماعی بدهی دارد و لذا این اواخر آنها به فکر قطع خدمات افتاده بودند اما با اقدامات صورت گرفته به ادامه روند امیدواریم تا بدهی‌ها پرداخت شود اما در اعتبارات سال آینده باید رقم بیشتری را به این صندوق اختصاص دهیم.

وزیر ارشاد درباره سهمیه حمایتی به رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها و اینکه در دوران گذشته به برخی‌ها کمک بسیاری شده و برخی رسانه‌ها کمک نشده توضیح داد: باید از سلیقگی اعمال کردن دوری شود، نمی‌شود تا هر فردی که به ما مراجعه کند کمک بیشتری به او برسد و برخی بی‌بهره باشند، من به جدّ هم به حوزه خبرگزاری‌ها و هم مطبوعات که می‌توانند کمک‌کننده باشند، تاکید کردم که بایستی ضوابط را تدوین کنند و بر اساس آن ضوابط اولویت‌های یک و دو و سه مشخص شود. در این صورت آن چه که می‌توانیم کمک داشته باشیم ابتدا به اولویت یک و پس از آن به سایر اولویت‌ها ارائه شود، اما اینکه هر فردی از هر جا مراجعه کرد و ما هم کمک کنیم، روش منطقی نیست.

وی در پاسخ به فارس که چرا روند معرفی معاونت فرهنگی در قیاس با سایر معاونت‌ها به درازا کشیده، گفت: معاون فرهنگی به زودی معرفی می‌شود.

جنتی درباره نام یک مجری تلویزیون که این روزها برای معاونت نامش شنیده می‌شود، چه توضیحی دارید، گفت: نمی‌توانیم اسامی را مطرح و رسانه‌ای کنیم اما بزودی معاون معرفی می‌شود.

انتهای پیام/و  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها