امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5209
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۰
تعداد بازدید: 234
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی دبیرکل حزب رهپویان انقلاب اسلامی در دیدار با ده‌ها تن از اساتید و ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی دبیرکل حزب رهپویان انقلاب اسلامی در دیدار با ده‌ها تن از اساتید و دانشجویان نخبه دانشگاه‌های شیراز با اشاره به نقش مهم خانواده در الگوی پیشرفت اسلامی، زنان ایرانی را پیشگامان الگوسازی در سطح جهان برشمرد.

وی در این دیدار ضمن تبریک میلاد خجسته حضرت فاطمه سلام الله علیها و تجلیل از بانوان ارجمند ایرانی از تنظیم برنامه‌های کلان کشور با پیوست خانواده خبر داد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدگاه‌ها و نظرات حضرت امام خمینی(قدس سره) و مقام معظم رهبری(مد ظله‌العالی) به جایگاه زن و خانواده در جامعه اسلامی، گفت: رهبر فرزانه انقلاب در سومین نشست اندیشه‌های راهبردی در دیماه سال 90 توجه ویژه‌ای به این موضوع داشتند و مسأله زن و خانواده را از مسائل درجه یک کشور بر شمردند.

زاکانی با بیان اینکه زنان بخش عظیمی از ظرفیت بالقوه کشور هستند، خاطرنشان کرد: در عرصه های مختلف انقلاب، دفاع مقدس و حتی در عرصه های نظامی با الگوگیری از حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) حضور بی بدیلی داشتند و این حضور ملی بالنده، طی این سالیان روند صعودی در پیش گرفته است که اینها همه از برکت انقلاب اسلامی و خون شهیدان است.

وی با تاکید بر  نقش زن در خانواده گفت: در نگاه اسلام، زن نقش محوری و اساسی در خانواده دارد و خانواده با حضور زن مؤمنی که کانون مهر و عاطفه بی پایان است، شکل می‌گیرد؛ این زن یک موجود متعالی است که رسالت بزرگ و خطیر تعلیم و تربیت را بر دوش داشته و امور مربوط به خانه داری را اموری پیش پا افتاده نمی‌انگارد و در قرب الی‌الله نیز تفاوتی با مرد ندارد و نگاه به او، نگاهی با مراعات عدالت جنسیتی است البته این عدالت نه به معنای تساوی بلکه به معنای هرچیزی در جای خود است که در کارکردهای زندگی به خوبی، معنی و مفهوم خود را می‌یابد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه نقش همسری و مادری، نقشی فوق‌العاده مهم است، خاطرنشان کرد: همسر خوب می‌تواند مرد را در جامعه به عنصری مفید و مؤثر تبدیل کند تا جایی که از دامن زن مرد به معراج می‌رود.

زاکانی با بیان اینکه جامعه بخصوص در زمینه فرهنگی با حضور خانواده‌ها پیشرفت خواهدکرد، اظهار داشت: خانواده باید سالم، سرزنده و بانشاط باشد و بالطبع در این نقش آفرینی‌های بی مثال زنان در تحکیم بنیان خانواده، مردان باید قدردان فداکاری‌ها و زحمات بی دریغ زنان و مادران در خانه باشند.

وی ادامه داد: در نگاه اسلامی نقش زنان در تحولات اجتماعی اجتناب ناپذیر و غیر قابل انکار بوده و این نقش باید با رعایت حقوق و احترام به آنان سپرده شود که در این صورت با بروز استعدادهاى عظیم بیش از پیش آنان در سطوح مختلف مواجه خواهیم شد.

این کاندیدای ریاست جمهوری تکامل معنوی، فعالیت اجتماعی و خانواده را سه بعد مهم نگرش اسلام به زن برشمرد و گفت: زنان فهیم و توانمند ما در طول 34 سال، با رعایت این ابعاد، ظرفیت‌های متعدد خود را در همه عرصه‌ها به نمایش گذاشته‌اند. 

زاکانی یادآور شد که در نگاه جامع و کامل اسلام به زن، الگوی زن غربی و الگوی زن ایرانی متفاوت است و یکی از اولویت‌های مسائل زنان در ایران، پشت سر گذاشتن کوته‌نظری‌های رایج نسبت به زن در طول تاریخ است.

وی تلاش برای هماهنگ شدن با کنوانسیون‌های جهانی درباره زن غلط را دانست و گفت: ما باید نظریه‌های رایج غلط دنیا را نقد کنیم و نباید در رابطه با تبلیغات سوء از موضع انفعال وارد شده و به موارد القایی همچون فمینیسم و نقض حقوق بشر تن دهیم.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: دشمنان به مقوله زن به عنوان یکی از مبانی هجوم سیاسی تبلیغاتی به نظام اسلامی متمرکز شده‌اند و زن را بدون حضور خانواده مطرح می‌کنند که این موضوع از نقاط ضعف آنهاست.

زاکانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی نسبت به تمدن غرب درباره موضوع زن و خانواده، موضعی طلبکارانه دارد،تصریح کرد: رشد فزاینده تزلزل و از هم پاشیدگی مفرط خانواده‌های غربی است بنابراین  از این رو است که برای مسلمانانی که برخوردار از منابع سرشار دینی هستند، نمی توان نسخه های تقلبی بپیچند.

«امروزه به فضل الهی بیداری اسلامی محقق شده و جهانیان در جستجوی مدل‌های خانواده اسلامی هستند و انقلاب اسلامی ایران با دست یافتن به موفقیت در نگاه نظام اسلامی به زن و خانواده می‌تواند الگوی جامع و واقعی اسلامی ارائه کند».

وی با اشاره به تاکید فرهنگ اسلامى بر عدم اختلاط زن و مرد است و حفظ مساله محرم و نامحرم، گفت: بحمدالله زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشوده که رسالت زنده کردن هویت والای زن مسلمان را در پیش چشم جهانیان برعهده خود می‌بیند تا طلیعه‌دار ارائه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و حامل پیام جهانی اسلام برای زنان عالم باشد.

دبیر کل حزب رهپویان انقلاب اسلامی افزود: با توجه به موفقیت نظام جمهوری اسلامی در پرورش زنان فرزانه و صاحب اندیشه، کار علمى و کارشناسى در حوزه زن و خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

زاکانی پرداختن به نظریه‌پردازی و گفتمان‌سازی در حوزه زنان از مهمترین ضرورت‌ها در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و مبحث تمدن‌سازی دانست و اظهار داشت: لازمه آن هم حضور جدی‌تر بانوان در این عرصه‌ها است.

کاندیدای جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی تنظیم برنامه‌های کلان کشوری با پیوست خانواده، گفتمان‌سازی جهت ارائه الگوی مطلوب خانواده، فرهنگ‌سازی در راستای تحکیم بنیان‌های خانواده، آسیب‌شناسی وضع موجود در حوزه زنان و خانواده، تنظیم و اجرای قوانین تسهیل کننده ازدواج و فرزند آوری، حمایت‌های قانونی از فرصت‌های شغلی مناسب با ویژگی‌های طبیعی زن و مرد، تغییر اصول سیاستگذاری در حوزه آموزش زنان را از برنامه‌های خود برشمرد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها