امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52090
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 122
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارائه پیشنهاد ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارائه پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به وزارت امور خارجه برای حضور یک نماینده از این کمیسیون و از سوی مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با 1+5 خبر داد.

وی گفت: به اعتقاد ما حضور یک نفر از نمایندگان مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با 1+5 هیچ منع قانونی ندارد بلکه تأکیدی برای پیگیری درست مطالبات هسته‌ای ملت ایران از طرف مجلس شورای اسلامی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: در نشست روز گذشته کمیسیون، بنده چنین پیشنهادی را مطرح کردم که به تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی رسید مبنی بر اینکه این کمیسیون باید در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با 1+5 یک نماینده را معرفی کند تا هم اخبار و تمام مسائل مربوط به گفت‌وگوها را به درستی پیگیری کند و به مجلس گزارش ارائه دهد و هم اینکه اگر نیاز بود در راستای پیگیری جدی حقوق ملت ایران، همفکری لازم را با دولت داشته باشد.

وی تصریح کرد: این موضوع با حضور قشقاوری معاون پارلمانی وزارت خارجه، به دولت پیشنهاد و مقرر شد این وزارتخانه پاسخ خود را به کمیسیون امنیت ملی اعلام کند.

آصفری با بیان اینکه امیدواریم وزارت خارجه با پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی موافقت کند، گفت: طبق قانون اساسی باید تمام موافقتنامه‌ها، مبادلات و تفاهم‌هایی که با کشورهای خارجی انجام می‌شود، به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و مجلس باید در این زمینه نظر دهد، از آنجایی که مسئله هسته‌ای، موضوع مهمی است، به همین دلیل نمی‌شود مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حضور نداشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تا پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم پرونده هسته‌ای در شورایعالی امنیت ملی بود، اما در این دولت، پرونده هسته‌ای به وزارت امور خارجه منتقل شده به همین دلیل معتقدیم پارلمان بایستی نماینده‌ای در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با 1+5 داشته باشد، چون معتقدیم در این صورت مجلس هم می‌تواند در پیشبرد گفت‌وگوها کمک کند و هم می‌تواند در مذاکرات مؤثر باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها