امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52093
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پنجاه و دومین نشست خبری خود با اشاره به ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در پنجاه و دومین نشست خبری خود با اشاره به تدوین دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش مجرمین کیفری گفت: به این منظور طی یکی دو هفته گذشته همایشی با حضور دادستان‌های مراکز استان و رؤسای دادگستری‌ها برگزار شد تا دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر تهیه این آئین‌نامه‌ها پیگیری شود.

وی ادامه داد: براساس این دستورالعمل تا جایی که امکان دارد افراد کمتر به زندان محکوم می‌شوند.

اژه‌ای با اشاره به اینکه در تدوین دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش مجرمین کیفری از بازداشت‌های موقت کاسته خواهد شد، گفت: در این دستورالعمل تمهیدات لازم برای تامین قرار و کفیل و ترخیص هرچه سریعتر زندانی بعد از قرار اندیشیده شده است.

دادستان کل کشور تاکید کرد: طبق این دستورالعمل برای مجرمین غیرخطرناک و غیر امنیتی مجازات‌های جایگزین در نظر گرفته می‌شود.

اژه‌ای با بیان اینکه قانون مجازات اسلامی جدید دست قاضی را برای اجرای این دستورالعمل باز گذاشته است، گفت: دستورالعمل جدید دارای 29 ماده است و برای افراد و دستگاه‌های مختلف از جمله دادستانی، دادگستری و قاضی زندان وظایفی را مشخص کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها