امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52101
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، با پایان یافتن انتخابات پارلمانی و پیروزی «آنگلا مرکل» وی تلاش‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، با پایان یافتن انتخابات پارلمانی و پیروزی «آنگلا مرکل» وی تلاش‌ها برای تشکیل دولت ائتلافی رو آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، وی و افراد برجسته حزبش امروز تشکیل جلسه می‌دهند تا درباره راهبرد مناسب برای تشکیل ائتلاف با چپ گرایان به نتیجه برسد.

ائتلاف دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌مسیحی با به دست آوردن 41.5 درصد آرا  و در شرایطی که فقط با کسب 5 درصد آرا می‌توانست اکثریت را در بهترین نتیجه را در 23 سال گذشته در انتخابات به دست آورد. با این حال دموکراتیک آزاد نتوانست آرای لازم را کسب کند از این رو مرکل باید با حزب دیگری تشکیل ائتلاف دهد. حزب دموکراتیک آزاد تاوان سیاست‌های نامناسب درباره مالیات‌ها را پس داد.

به نطر می‌رسد مرکل باید با سوسیال‌دموکرات‌ها و « پیر اشتاین‌بروک» رقیب شکست خورده در انتخابات و یا با حزب سبز  دولت ائتلافی را ایجاد کند.

«فولکر کاودر» رئیس پارلمانی ائتلاف دموکرات مسیحی و سوسیال‌مسیحی در پارلمان آلمان در این مورد به شبکه تلویزیونی (ARD) گفت: « ما 2 راه پیش رو داریم، سوسیال‌دموکرات‌ها یا سبزها, و در جلسه درباره اینکه گفت‌وگوها چگونه باید ادامه داشته باشد رایزنی خواهیم کرد.»

وی گفت که دولتی قدرتمند در کشور ایجاد خواهد شد.

«اولاف شولتس» یکی از مقامات برجسته سوسیال‌دموکرات که درباره ائتلاف احتمالی حزبش با مرکل جلسه تشکیل داده بود، تمایلی برای ابراز حمایت آشکار در این زمینه ندارد.

شولتس در این مورد گفت: «ما نمی دانیم که صدراعظم چه تصمیمی دارد. وی ماموریت تشکیل دولت را بر عهده دارد.»

انتظار می رود تشکیل دولت ائتلافی در آلمان چندین هفته به طول انجامد. 
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها