امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52103
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، ملا عبدالغنی برادر فرد شماره 2 طالبان و معاون ملا‌عمر رهبر این گروه پس از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، ملا عبدالغنی برادر فرد شماره 2 طالبان و معاون ملا‌عمر رهبر این گروه پس از آزادی از زندان با یک هواپیمای خصوصی از پیشاور به کراچی انتقال یافت.

به گزارش رسانه‌های پاکستان سازمان اطلاعات این کشور روز یکشنبه ملا‌برادر را به یک مکان حفاظت‌شده در کراچی انتقال داده این در حالی است که برخی رسانه‌ها عنوان کردند که ملا‌برادر به همان خانه‌ای انتقال یافته که در سال 2010 طی عملیات مشترک سازمان سیا و سازمان اطلاعات پاکستان در آنجا دستگیر شده بود.

همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد که پاکستان قصد ندارد ملا‌برادر را به طور مستقیم به افغانستان تحویل دهد.

تاکنون مشخص نیست ملابرادر تا چه زمانی در کراچی سکونت خواهد داشت با این وجود اغلب رسانه‌ها با انتشار خبری بیان می‌کنند که افغانستان، پاکستان و آمریکا به طور مشترک درباره ملابرادر تصمیم‌گیری می‌کنند.

طبق گزارش روزنامه‌های اردو زبان پاکستان، ملا‌برادر برای مدتی طولانی در کراچی حضور نخواهد داشت و رایزنی برای انتقال وی به یکی از 3 کشور عربستان، امارات یا ترکیه ادامه دارد اما در این بین پیچیدگی‌هایی است که هنوز افغانستان، پاکستان و آمریکا برای انتقال وی به یکی از این 3 کشور به توافق نرسیده‌اند.

ممکن است در سفر نخست‌وزیر پاکستان به نیویورک توافقاتی درباره ملابرادر صورت گیرد.

لازم به ذکر است که پس از آزادی ملا برادر از زندان ارتش پاکستان گمانه‌زنی‌ها برای حضور فعال وی در مذاکرات صلح افغانستان آغاز شده است که به باور اکثر کارشناسان وی به دلایل مختلف از جمله وخامت اوضاع جسمانی و دوری طولانی مدت از بدنه و شورای رهبری طالبان نمی‌تواند نقشی اساسی در این زمینه ایفا کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار