امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5211
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۵
تعداد بازدید: 280
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اصوات العراق»، جماعت علمای عراق با انتشار بیانیه‌‌ای هدف قرار دادن و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اصوات العراق»، جماعت علمای عراق با انتشار بیانیه‌‌ای هدف قرار دادن و نبش قبر «حجر بن عدی»، از صحابه گرانقدر حضرت علی(ع) در سوریه را اهانت به رهبران و سمبل‌های تاریخ اسلامی و عاملان این جنایت را خارج از دین و مرتد دانستند.

در بیانیه این جماعت آمده است که سریال هدف قرار دادن اندیشه‌ها و شخصیت‌ها و نماد‌‌های تاریخ اسلام همچنان ادامه دارد و هفته گذشته شماری از خارج شدگان از دین، بارگاه «حجر بن عدی»، از صحابه گرانقدر حضرت علی(ع) را پس از تخریب نبش قبر کردند که یکی از مظاهر و نشانه‌های توهین به شخصیت‌ها و نمادهای تاریخ و دین اسلام است.

بیانیه جماعت علمای عراق در ادامه می‌افزاید: ادامه هدف قرار دادن عمدی بارگاه‌ها و مزارها و اماکن عبادی مسلمانان و مسیحیان و دیگر ادیان در سوریه بیانگر خط مشی وحشیانه و گمراهی است که این جنایتکاران در پیش گرفته و افشا کننده ماهیت واقعی حملات ددمنشانه آنها علیه اسلام، مسلمین و نشانه‌ها و سمبل‌های آن است.

این بیانیه تاکید می‌کند که جماعت علمای عراق از این اقدام شرم‌آور ابراز تاسف و آن را محکوم می‌کند و از جامعه بین‌ المللی و موسسات و نهادهای وابسته به سازمان ملل می‌خواهد هرچه سریع‌تر در اقدامی، حمایت کامل از اماکن مقدس مذهبی و آثار تاریخی و مناطق  مقدس تمام ادیان و طوایف را در سوریه و تمام کشورهای بحرانی منطقه خاورمیانه و جهان تامین و تضمین کند.

بیانیه جماعت علمای عراق در ادامه افزوده است که این جماعت از تمام مسلمانان جهان می‌خواهد که به ددمنشی این حمله که تمدن و تاریخ اسلام و مسلمانان را در همه جا هدف قرار داده است، توجه داشته باشند و صفوف خود را متحدتر و متشکل‌تر کند و به طرد و بیرون راندن فتنه‌گران و تفرقه‌انگیزان و عاملان مرگ و ایجاد وحشت اقدام کنند.

گروه‌های جهادی تکفیری اواخر هفته گذشته ضمن نبش قبر «حجر بن عدی» در منطقه «عدرا» در ریف دمشق و تخریب بارگاه این صحابه حضرت علی(ع) پیکر وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها