امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52110
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مؤسسه روزگار نو، زمستان 91 اهالی علم و اندیشه، شاهد آغاز درس‌گفتارهایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مؤسسه روزگار نو، زمستان 91 اهالی علم و اندیشه، شاهد آغاز درس‌گفتارهایی در حوزه‌ی هنر، فلسفه و علوم اجتماعی بودند که رنگ‌وبوی متفاوتی با فضای رسمی دانشگاهی داشت؛ هم از جهت محتوایی و موضوعی و هم به جهت اینکه استفاده‌ از این درس‌گفتارها با چشم‌پوشی از رشته‌ی تخصصی دانشگاهی، برای همه‌ی دانشجویان مفید به نظر می‌رسید.

اکنون که سه ترم از این درس‌گفتارها می‌گذرد با نیم‌نگاهی به سرفصل‌های ترم چهارم (ترم پاییز) درمی‌یابیم که این مؤسسه همچنان درس‌گفتارهایی را تدارک دیده است که می‌تواند برای هر آنکس که می‌خواهد اندکی از فضای تخصص‌زدگی فاصله بگیرد و با نگاهی همه‌جانبه به مسائل بنگرد، قابل استفاده باشد.

در سایت مؤسسه درس‌گفتارهای ترم جدید ذیل سه محور 1- فلسفه، 2- علوم اجتماعی و 3- هنر و ادبیات، تقسیم‌بندی شده است و البته ورود تاریخی و اندیشه‌ای به موضوعات مختلف وجه مشترک تمامی درس‌گفتارهاست.

به عنوان مثال اگرچه ذیل «فلسفه» شاهد موضوعاتی چون «تاریخ فلسفه غرب» و «تاریخ فلسفه‌ی اسلامی» هستیم ولی تحت محور «علوم اجتماعی» نیز تاریخ جامعه‌شناسی به گونه‌ای مورد بازخوانی قرار می‌گیرد که مشخص شود اندیشه‌ جامعه‌شناسی چگونه در فراز و فرود تاریخ شکل گرفته و راه پیموده که آنچه اکنون به ما رسیده، شده است.

به موضوعات ذیل هنر و ادبیات هم که نظری می‌افکنیم رویکرد اندیشه‌ای و تاریخی مشهود است. سرفصل‌هایی چون «بازاندیشی موسیقی معاصر ایران» و «تاریخ ادبیات ایران» از این جمله است.

اساتیدی همچون منوچهر آشتیانی، یوسفعلی میرشکاک، نصراله حکمت، علیرضا شیری، حجت‌الاسلام احمد رهدار، مسعود فراستی، مهدی معین‌زاده، مهدی بنایی، مقداد شاه‌حسینی، سید مهدی ناظمی، علیرضا شفاه و احمد رجبی در این ترم حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت مشاهده‌ توضیحات بیشتر و ثبت‌نام به سایت مؤسسه www.roozegareno.net مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها