امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52130
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پنجاه و دومین نشست خبری خود در پاسخ به ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پنجاه و دومین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ابلاغ‌های قاضی‌سراج بعد از انتقال وی به سازمان بازرسی لغو شده است یا خیر گفت: ابلاغ‌ها لغو نشده اما اینکه بعداً صلاح بدانند که ابلاغ‌ها را لغو کنند یا خیر چیزی مشخص نیست.

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با طرح سؤالی در مورد احکام متهمین بانک آریا گفت: ابتدا باید در نظر داشته باشیم که بانکی به نام آریا وجود نداشته بلکه گروه امیر منصور آریا قصد راه‌اندازی بانک داشته‌اند که مقدمات آن را انجام داده بودند.

وی تأکید کرد: بررسی های و تحقیقات درباره این پرونده آغاز شد و کیفر‌خواست‌ها برای متهمان صادر شد و افرادی در دادگاه حاضر شدند.

اژه‌ای افزود: بعضی از این افراد در همان ابتدا تبرئه شدند برای برخی حکم صادر شده که در مرحله تجدید‌نظر است و برای برخی نیز حکم صادر شده و هنوز به مرحله تجدید نظر نرسیده است.

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با بازداشت تعدادی از مسئولان استان فارس گفت: دو یا سه نفر مدیر دولتی و همین تعداد مدیر بخش خصوصی در رابطه با این پرونده دستگیر شده است که پرونده هنوز در مرحله رسیدگی مقدماتی قرار دارد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه آیا پرونده‌ای جهت رسیدگی به انتقال هدایای ریاست جمهوری از مرکز ریاست‌جمهوری تشکیل شده است یا خیر گفت: پرونده‌ای در این ارتباط تشکیل نشده است.

اژه‌ای در ادامه با اشاره به آزادی تعدادی از محکومین فتنه 88 تأکید کرد: من آمار دقیقی از تعداد زندانیان فتنه 88 ندارم.

وی در پاسخ به سؤالی که آیا آزادی محکومین فتنه سال 88 و مورد عفو قرار گرفتن آنها ربطی به سیاست خارجی دارد یا خیر گفت: موضوع عفو یک روند معمولی و روتین است که هر چند وقت یکبار انجام می‌شود. این موضوع ربطی به مسائل دیگر ندارد و طبق روال گذشته انجام شده است.

اژه‌ای تأکید کرد: در سال 90 و 91 که مسائل مربوط به سیاست‌خارجی مطرح نبود نیز تعدادی از این محکومین مورد عفو قرار گرفته‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه متهم پرونده پالیزدار و کهریزک در دسترس است گفت: ابلاغ‌ها به دست وی می‌رسد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پرونده افرادی که در حصر هستند به شورای امنیت واگذار شده است یا خیر گفت: در این ارتباط مطلب جدیدی رخ نداده و طبق همان روال قبلی در حال انجام است.

دادستان کل کشور در پاسخ به اینکه آیا پرونده‌ای جهت پیگیری نوار منصوب به سخنان هاشمی تشکیل شده است یا خیر گفت: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل نشده و تا جایی که می‌دانم تنها صدا و سیما از وزارت اطلاعات درخواست پیگیری کرده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تعدادی از خانم‌هایی که به نوکیش مسیحیت درآمده بودند از زندان آزاد شده‌اند یا خیر گفت: از اساس از این موضوع اطلاعی ندارم.

اژه‌ای تأکید کرد: ما به صرف داشتن یک عقیده یا مرام و مسلک افراد را تحت تعقیب قرار نمی‌دهیم و آنها را بازداشت نمی‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها