امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52136
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عراقی «الصباح»، «نوری المالکی»، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که پیامدهای تحولات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه عراقی «الصباح»، «نوری المالکی»، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که پیامدهای تحولات امنیتی و سیاسی در کشورهای عربی در حال تغییر، نگران‌کننده است. به ویژه که این مسئله هر ازگاهی به درگیری‌های مرزی نیز کشیده می‌شود.

در متن سخنرانی مالکی که «صفاء الدین الصافی» وزیر مشاور در امور پارلمان آن را قرائت کرد، آمده است: رژیم سابق عراق میراث سنگینی را برجا گذاشته و هیچ عراقی از جنایات و تجاوزهای آن بی‌نصیب نمانده است. نخست‌وزیر عراق در ادامه به قربانی شدن صدها هزار عراقی و کشتارهای برنامه‌ریزی عراقی ها بدون هیچ محاکمه‌ای در دوران صدام اشاره کرد و گفت که تفریح این رژیم، کشتار، شکنجه، زنده به گور کردن و کشتار با سلاح شیمیایی مردم بود.

وی افزود: عراقی‌ها از همان ابتدای تغییرات، اهمیت عدالت در دوره انتقالی برای حل و فصل پیامدهای رژیم سابق را درک می‌کردند و خواستار برقراری عدالت در حق قربانیان و مجازات جنایتکاران بودند. در قانون اساسی نیز به این مسئله پرداخته شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها