امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5215
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۵
تعداد بازدید: 250
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، آیت‌الله محسن حیدری در تجمع اعتراض‌آمیز طلاب نسبت به نبش قبر «حجربن عدی»، از یاران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، آیت‌الله محسن حیدری در تجمع اعتراض‌آمیز طلاب نسبت به نبش قبر «حجربن عدی»، از یاران با وفای پیامبر اکرم(ص) در مسجد اعظم اهواز با بیان اینکه نبش قبر صحابه مظلم نبی اکرم(ص) «حجربن عدی»، یک جنایت علیه بشریت است، اظهار داشت: نبش قبر کردن در دین مبین اسلام بسیار ناپسند است.

وی افزود: این عمل شنیع برای افراد عادی بسیار ناپسند و برخلاف مبانی دین مبین اسلام است و انجام این عمل برای قبر صحابی پیامبر، گناهی بسیار بزرگ و در واقع جنایت است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه تکفیری‌ها  جرأت نکردند، جنازه جناب حجربن عدی را نشان دهند، خاطرنشان کرد: تکفیری‌ها به خاطر شرمساری و رسوایی قادر به نشان دادن جنازه مطهر این صحابه مظلوم پیامبر اکرم(ص) نشدند.

حیدری با بیان اینکه تصریح کرد: کاری که این جنایتکاران کردند در هیچ دینی پذیرفته نیست و در همه ادیان این اقدام مذموم است، با اشاره به اینکه تکفیرهای فاسد، تنها دنبال کسب قدرت در عرصه جهانی و ایجاد فساد با قدرت هستند، عنوان کرد: متأسفانه این عده جاهل و نادان با دروغ‌گویی جنایات خود را به خدا نسبت می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه وهابیون به غیر از تکفیر و کشتن چیزی ندارند و راه بنی‌امیه را ادامه می دهند، یادآور شد: کشتن ویژگی همه این گروه‌ها است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخشی از جنایت‌های سلفی‌ها و تکفیری‌ها و با بیان اینکه این گروه‌ها عقاید عجیبی دارند، به عنوان مثال در ماه مبارک رمضان باید سر کسانی را که در طول روز کشته‌اند  بر سر کلمن گذاشته و بعد آب بخورند، متذکر شد: با مشاهده اقدامات جنایتکارانه این عده به خوی ددمنشانه و وحشیانه آنها به راحتی می‌شود پی برد.

حیدری در ادامه با اشاره به جایگاه حجر بن عدی گفت: جناب حجربن عدی در زمان امیرالمومنین (ع) از سردمداران جبهه ولایت بود و ایشان در زمره مالک اشتر و عمار یاسر بودند.

وی ادامه داد: حجر در زمان شهادت از جلادان معاویه خواست ابتدا سر پسرش را ببرند تا مبادا پسرش به علت ترس از بریدن سر پدر دست از ولایت امیرالمومنین (ع) بردارد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان اذعان داشت: حجر بن عدی وصیت کرد تا با لباس و بدن خونی در حالی که غل و زنجیر به دست و پا دارد، به خاک سپرده شود.

انتهای پیام/2329/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار