امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52182
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه قاطعانه اقدامات تروریستی در عراق که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه قاطعانه اقدامات تروریستی در عراق که در نتیجه آن بار دیگر جان ده‌ها نفر از مردم بی دفاع این کشور گرفته شده را محکوم می‌کند و معتقد است که تشدید اقدامات تروریستی در عراق به حوادث خونین در سوریه، در همسایگی آن مربوط می‌شود.

روز شنبه در پی دو حادثه انفجار  بمب در عراق حدود  70 نفر از مردم این کشور کشته و بیش از 100 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه در این رابطه تاکید شده است: مقامات مسکو قاطعانه این جنایت غیرانسانی را محکوم کرده و همدردی خود نسبت به بازماندگان و خانواده های قربانیان ابراز می‌دارند.

مقامات دیپلماتیک روسیه نسبت به این واقعیت ابراز نگرانی کردند که فعالیت‌های تروریستی در عراق رابطه مستقیمی با حوادث در کشور همسایه، یعنی سوریه دارد که درگیری‌های خونین بین مخالفان مسلح و نیروهای دولتی همچنان ادامه دارد.

در این بیانیه تاکید شده است که اکنون دیگر واضح شده است که گروه‌های تروریستی فعال در سوریه که با «القاعده» ارتباط دارند، دیگر در سطح منطقه فعالیت می‌کنند و همین مسئله جدی بودن تهدید تروریسم در کل منطقه را آشکار کرده است.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه همچنین از تلاش‌های قاطع دولت عراق در راه مبارزه با تروریسم حمایت کرده است. 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها