امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52197
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی فرانس 24 از شلیک نیروهای امنیتی مصر به سمت پناهندگان سوری که قصد ترک آن کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی فرانس 24 از شلیک نیروهای امنیتی مصر به سمت پناهندگان سوری که قصد ترک آن کشور را داشته‌اند خبر داده است.

بر اساس این گزارش، گارد ساحلی مصر به سوی یک کشتی پر از پناهندگان سوری که قصد فرار به سمت ایتالیا داشتند، شلیک کرد و دو نفر از آنها را به قتل رساند.

بقیه پناهندگان سوری که در بیرون ساحل مصر دستگیر شدند اکنون در بازداشتگاهی در اسکندریه به سر می‌برند. فرانسه 24 با چندین نفر از این پناهندگان گفت‌وگو کرده است.

این پناهندگان و برخی از فعالان حقوق بشر در مصر گفته‌اند گارد ساحلی به این قایق دستور بازگشت از مسیری  که در آن قرار داشته داده‌اند اما هنگامی که ملوان قایق که مصری بود از انجام این کار امتناع کرد، آنها به سمت سرنشینان قایق شلیک کردند.

دو نفر از سرنشینان این قایق، یک مرد و یک زن کشته شدند. شاهدان عینی گفته‌اند سه تیر به کمر این زن اصابت کرده است.

با این حال، مقامات مصری در بیانیه‌ای اعلام کردند آنها تیراندازی هوایی کرده‌اند و گلوله‌ها به طور تصادفی به قربانیان برخورد کرده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند و عده زیادی هم آواره شده‌اند

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار