امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5221
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، مازیار حسینی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، مازیار حسینی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس مجموعه تفریحی و گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه 22 افتتاح شد.

مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس بزرگترین قطر تفریحی، تفرجی و گردشگری و پذیرایی شهر تهران با وسعت حدود 250 هکتار که شامل 130 هکتار پهنه آبگیر و مابقی پهنه ساحلی است.

این مجموعه یکی از بزرگترین مراکز تفریحی در نوع خود در خاورمیانه است ایده آن اگر چه در اولین طرح جامع شهر تهران به عنوان برکه‌ای مدنظر بود ولیکن در اولین طرح تفصیلی منطقه در سال 79 ملحوظ و همزمان ابلاغ شد.

در مهرماه سال 89 عملیات اجرایی پهنه آبگیر و از تیرماه سال 91 عملیات اجرایی پهنه ساحلی آغاز شد.

از اهداف طرح می‌توان به افزایش توان اکولوژیکی منطقه، تلطیف هوای منطقه 22 گانه و حوزه غرب تهران، توسعه فضای تفرجی و تفریحی در شهر تهران، احداث و توسعه فضای شهر ویژه شهری، فضای متمایز از دیگر پروژه‌های تفریحی با توجه به وجود عنصر ارزشمند آب و همچنین ایجاد قطر فرهنگی - هنری و گردشگری در محدوده غرب تهران اشاره کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار