امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52220
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله در خصوص استقرار نیروی امنیتی در ضاحیه (حومه) جنوبی بیروت گفت که تمایل دارد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله در خصوص استقرار نیروی امنیتی در ضاحیه (حومه) جنوبی بیروت گفت که تمایل دارد که در مقام مسئول حزب الله استقبال خود از این اقدام را اعلام کند و از آن به عنوان تصمیمی ملی تشکر کند.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت و مسئولان آن وظیفه قانونی خود در قبال همه مناطق لبنان انجام بدهند.

سید حسن نصرالله در خصوص استقرار نیروی امنیتی در ضاحیه (حومه) جنوبی بیروت گفت که تمایل دارد که در مقام مسئول حزب الله استقبال خود از این اقدام را اعلام کند و از آن به عنوان تصمیمی ملی تشکر کند.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت و مسئولان آن وظیفه قانونی خود در قبال همه مناطق لبنان انجام بدهند.سید حسن نصرالله در خصوص استقرار نیروی امنیتی در ضاحیه (حومه) جنوبی بیروت گفت که تمایل دارد که در مقام مسئول حزب الله استقبال خود از این اقدام را اعلام کند و از آن به عنوان تصمیمی ملی تشکر کند.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: موضوع ضاحیه حساس است چون هدف قرار گرفت وهنوز هم مورد هدف است اما اقدام مطلوب آن است که کشور و مسئولان در قبال همه مناطق کشور احساس مسئولیت کنند. ما از درخواست‌هایی که در طرابلس مطرح شد حمایت می‌کنیم وامیدواریم که همه مناطق در حمایت نیروهای کشور قرار بگیرد.

نصرالله خطاب خود را به سوی مردم ضاحیه قرار داد و گفت: از همه ساکنان ضاحیه و کسانی که به آنجا می‌روند می‌خواهم که نهایت همکاری را با اقدامات نیروهای امنیتی بکنند و از دادن هر کمکی دریغ نکنند.

از زمان وقوع دو انفجار (که در ضاحیه و طرابلس رخ داد)، مسئولیت خود را بر عهده گرفتیم. برخی بیانیه‌هایی صادر و اعمال امنیت خودمختاری را محکوم کردند. البته ما هم امنیت خودمختاری را رد می‌کنیم (وقبول نداریم). این موضوع هیچ وقت جزء برنامه‌های ما نبوده و هیچگاه امنیت خودمختاری اعمال نکرده‌ایم. ما زمانیکه اقدامات امنیتی در ضاحیه اعمال کردیم، مجبور بودیم، برای اینکه مانع ورود خودروهای بمب‌گذاری شده شویم.

وی افزود: برخی حزب الله را متهم کردند که می‌خواهد با امنیت خودمختاری، دولت کوچک خود را کامل کند. اتفاقات امروز این اتهامات را رد می‌کند. اگر حزب الله میخواست کشور کوچک خود را تکمیل کند، امروز به آنچه امروز جریان دارد، توجهی نمیکرد.

نصرالله در رد این اتهامات همچنین تأکید کرد: ما از زمان وقوع انفجار با دولت تماس گرفتیم اما دولت گفت که برای انجام مسئولیت خود به زمان نیاز دارد.

وی افزود: اما در خصوص کسانی که اقدامات حزب الله (برای حفظ امنیت) را محکوم می‌کنند، باید بگویم که این احساس به ما دست داد که اینان از کشته شدن مردم در ضاحیه خوشحال می‌شوند. تاسف‌بار است که کینه‌توزی برخی‌ها به جایی می‌رسد که طرز تفکرشان به این سطح می‌رسد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه این موضوع همچنین گفت: تأکید می‌کنیم که مسئولیت (این امور) فقط با دولت است و هر کجا دولت ورود کند، ما (مسئولیت را) واگذار می‌کنیم.

وی در خصوص تحقیقات صورت گرفته درباره عاملان انفجار ضاحیه نیز گفت: به نتایج نهایی رسیده‌ایم و برای ما کاملا آشکار شده است که چه کسانی عاملان انفجار "رویس" هستند و کجا هستند و چه کسانی حمایت کننده آن هستند. آنها، تکفیری‌هایی هستند که در قالب "معارضان سوریه" فعالیت می‌کنند و نقطه آغاز فعالیتشان خاک سوریه است و نهادهای رسمی هم به همین نتیجه رسیدند.
ادامه دارد ...
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها