امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52226
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر رفتار غرب در مسئله سلاح‌های شیمیایی سوریه را مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر رفتار غرب در مسئله سلاح‌های شیمیایی سوریه را مورد انتقاد قرار داد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به اظهاراتی از مقامات کشورهای غربی که پیش از منتشر شدن گزارش تیم حقیقت‌یاب سازمان ملل در سوریه انگشت اتهام در حمله شیمیایی را به سمت دولت نشانه می‌گرفتند گفت: «فرانسه و آمریکا مدتها پیش از تکمیل گزارش بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل می‌گفتند می‌دانند که اطلاعاتی که دارند، بی‌نقص است.»

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت از اینکه فرانسه و آمریکا و کشورهای دیگر بلافاصله گزارش بازرسان سازمان ملل را به نفع خودشان تفسیر کردند تعجب نکرده است.

آقای لاوروف گفت وی اظهاراتی از «آکه سلستروم» که گفته بود تیم سازمان ملل در آینده نزدیک بررسی‌های بیشتری انجام خواهد داد را تحسین می‌کند.

وی ادامه داد هدف تغییر رژیم، کشورهای غربی را کور کرده است زیرا آنها چند سال پیش هم می‌گفتند که بشار اسد باید از قدرت کنار برود.

لاوروف اضافه کرد که کشورهای غربی قادر به اعتراف به این نیستند که پس از بمباران لیبی، عراق و غیره یکبار دیگر هم اشتباه کرده‌اند.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به آغاز ناآرامی‌ها در سوریه گفت مطمئن است کشورهای غربی این کار را انجام دادند تا این نکته را روشن کنند که این آنها هستند که در خاورمیانه صحنه‌گردانی می‌کنند.

وی تأکید کرد کشورهای غربی می‌خواهند برتری‌شان را نشان دهند در حالی که چیزی که روسیه می‌خواهد حل مشکل سلاح‌های شیمیایی در سوریه است.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به تهدید آمریکایی‌ها برای قطع همکاری با سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی، در صورت عدم رأی روسیه به قطعنامه شورای امنیت بر اساس فصل 7 منشور سازمان ملل گفت: «این موضوع کاملاً از آنچه ما با جان کری درباره آن توافق کردیم تقاوت دارد.»

لاوروف گفت: «از بی‌مبالاتی شریکان غربیمان برای استفاده از این فرصت بی‌نظیر برای حل مسئله سلاح‌های شیمیایی سوریه تعحجب می‌کنم.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها