امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52252
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 108
جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص برنامه‌های امروز این کمیسیون اظهار ...

جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص برنامه‌های امروز این کمیسیون اظهار داشت: از رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و معاون توسعه و مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش دعوت شده است تا با حضور در این کمیسیون، در خصوص سرانه واحدهای آموزشی و مشکلات حوزه آموزش و پرورش توضیحاتی را ارائه دهند.

*توضیحات مسئولان آموزش و پرورش در خصوص سرویس مدارس روستایی

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش تعهد کرده است تا کلاس درس روستاهایی که دانش‌آموزان کمتری دارند تعطیل شده و در مدرسه یک روستای بزرگتر تجمیع شوند و هزینه رفت‌و‌آمد این دانش‌آموزان نیز به عهده آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در صورتی که هزینه و بودجه این بخش تهیه نشود، واحدهای آموزشی دچار مشکل می‌شوند که در این خصوص، مقرر شده است که مسئولان آموزش و پرورش با حضور در کمیسیون آموزش مجلس توضیحاتی را ارائه دهند.

وی عنوان کرد: گزارش‌هایی در خصوص افزایش رشد بی‌سوادی در کشور به کمیسیون آموزش مجلس رسیده است که در این خصوص نیز از مسئولان مرتبط درخواست شده است تا با حضور در این کمیسیون، توضیحاتی را ارائه دهند.

*بررسی وضعیت پیش‌دبستانی‌ها و کمک‌های مالی مدارس غیر انتفاعی در مجلس

کوچکی‌نژاد گفت: کمک‌های مالی دولت به مدارس غیر انتفاعی و بازگشت پیش‌دبستانی‌ها به وضعیت سابق، از دیگر مواردی است که اعضای کمیسیون آموزش مجلس در جلسه فردا با مسئولان آموزش و پرورش در میان خواهند گذاشت.

*تجهیز سیستم گرمایشی مدارس روستایی گازدار به سیستم شوفاژ

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص مباحث سرمایشی و گرمایشی مدارس اظهار داشت: مقرر شده بود که وزارت نفت حدود 200 میلیارد تومان از وجهی که مردم بابت مصرف گاز خانگی و صنعتی به شرکت گاز پرداخت می‌کنند به وزارت آموزش و پروش بابت سرانه مدارس اختصاص دهد تا واحدهای آموزشی مدارس روستایی که گازدار هستند اما از بخاری نفتی استفاده می‌کنند، به سیستم شوفاژ مجهز شوند.

وی اضافه کرد: مقرر شده است در این خصوص نیز از مسئولان مرتبط دعوت شود تا علاوه بر مشخص شدن دریافت این بودجه از وزارت نفت، توضیحاتی را در این خصوص به اعضای کمیسیون آموزش مجلس ارائه دهند.

*پرداخت اندک سرانه مدارس و نیاز کمک‌های مالی دولت به وزارت آموزش و پرورش

کوچکی‌نژاد در خصوص سرانه مدارس گفت: مسئولان آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرده‌اند که از بودجه در نظر گرفته شده برای سرانه مدارس، مبلغ بسیار اندکی حدود 50 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: این مقدار هزینه با توجه به تعداد بسیار واحدهای آموزشی در کشور بسیار اندک است به طوری که هنرستان‌های کشور حداقل سرانه مورد نیاز آنها حدود 20 یا 30 میلیون تومان است، بنابراین با این هزینه اندک، بحران سرانه در واحدهای آموزشی سراسر کشور ایجاد می‌شود.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، دولت باید به وزارت آموزش و پرورش کمک‌های مالی بیشتری کند تا این وضعیت بحرانی عملکرد این وزارتخانه را تحت تأثیر قرار ندهد.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها