امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52277
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۱
تعداد بازدید: 108
شیخ «خالد عبدالوهاب الملا»، از روحانیون عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، از «رافع الرفاعی»، مفتی ...

شیخ «خالد عبدالوهاب الملا»، از روحانیون عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، از «رافع الرفاعی»، مفتی کشور عراق خواست تا موضع خود را در برابر کشتارهای دسته جمعی شیعیان به دست «امارت اسلامی عراق» را اعلام کند.

این درحالی است که وی تاکید کرد، تمامی سخنرانان شیعه کشتار اهل سنت را محکوم کرده و ملت عراق را به قیام علیه سخنرانانی دعوت می‌کنند که به فتنه‌انگیزی در کشور می‌پردازند و نمایندگانی که سر از تن مردم جدا می‌کنند.

شیخ الملا همچنین از حکومت عراق خواست تا هرچه سریع‌تر «احمد العلوانی»، نماینده پارلمان عراق را بازداشت کند و مورد بازخواست قرار دهد.  

رئیس جمعیت علمای عراق تاکید کرد که وی از جانب ملت عراق از مفتی کشور عراق می‌خواهد که لب به سخن بگشاید و به جهانیان بگوید که ملت عراق به ویژه شیعیان درحال حاضر در معرض کشتارهای دسته جمعی از سوی گروهی تحت عنوان امارت اسلامی عراق قرار دارند.

وی افزود: من و مردم عراق منتظریم که وی در رسانه‌‌ها ظاهر شود و موضع خود در قبال این کشتارها را اعلام و عاملان این جنایت‌ها را علنی محکوم کند.

شیخ الملا از همه علمای شیعه و سنی عراق خواست تا ریختن خون مردم عراق را حرام اعلام کنند و تاکید کرد که سخنرانان شیعه با تمام شجاعت کشتار اهل سنت در جنوب را محکوم کردند و ما با آنها و با تمام انسان‌های شرافتمند همراه هستیم.

رئیس جمعیت علمای عراق در پیامی به مردم این کشور گفت که به هر شکل ممکن علیه قاتلان و سخنرانان فتنه‌انگیز و نمایندگانی قیام کنند که سر مردم را از تن جدا می‌کنند.

الملا افزود: من از همه مردم عراق دفاع و تاکید می‌کنم، درحال حاضر این ملت رنج کشیده بیش از هرچیزی به نگاهی بی‌طرفانه و دلسوز نیاز دارد.  

وی تاکید کرد: روز به روز و ساعت به ساعت، تکفیری‌ها کینه خود علیه فرزندان عراق را از طریق هدف قرار دادن مردم بی‌گناه نشان می‌دهند که جدیدترین جنایت در این زمینه کشتار افراد بی‌گناه منطقه دوره است.

رئیس جمعیت علمای عراق در ادامه از حکومت عراق خواست تا در اقدامی سریع «احمد العلوانی»، نماینده پارلمان این کشور را بازداشت کند و قوه قضائیه مانع از سخنرانی‌های فتنه‌انگیزانه شود که از سوی شبکه‌های مغرض پخش و تشویق به قتل و خشونت می‌کند.

وی سخنان خود را با این جمله پایان داد که «ای فرزندان عراق بزرگ، ما در رسوا کردن قاتلان مجرم و کشتن قاتلان ملت با شما همراه هستیم».
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها