امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52279
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۰۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تونس، اتحادیه کل مشاغل تونس، به عنوان بزرگترین سندیکاری کاری این کشور، از ناکامی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تونس، اتحادیه کل مشاغل تونس، به عنوان بزرگترین سندیکاری کاری این کشور، از ناکامی تلاش برای گفت‌وگوی ملی به منظور توافق گروه‌‌های مختلف برای پایان دادن به بحران سیاسی این کشور خبر داد.
این اتحادیه همچنین جنبش حاکم «النهضه» را به وقت کشی متهم کرد و «حسین العباسی»، دبیر کل این اتحادیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایتخت تونس، گفت: جنبش النضهة با خودداری از امتیاز دهی، در صدد بدست آوردن وقت بیشتر است.

وی تصریح کرد: ارائه نقشه راه از سوی النهضه بدون اینکه توافق اصولی در مورد آن صورت گرفته باشد، بازگشت به خانه اول است و این جنبش در بیشتر گفت‌وگوهای ملی که تاکنون صورت گرفته، وقت‌کشی کرده است.

این درحالی است‌که این دومین‌بار است که اتحادیه مشاغل تونس از زمان ترور «محمد البراهمی» پیشنهاد گفت‌وگوی ملی را مطرح کرده، بدون اینکه این بار در آن به پیش شرط مربوط به برچیده شدن فوری دولت موقت اشاره‌ای کند.

این راه‌حل ابتکاری برای حل بحران سیاسی تونس، شامل از سرگیری فعالیت مجلس موسسان به منظور تدوین قانون انتخاباتی و تشکیل دولت و نیز نظارت بر ساز و کارهای انتخابات است.

در مقابل، جنبش النهضه جمعه گذشته با صدور بیانیه‌ای، موافقت اولیه خود با راه حل ابتکاری اتحادیه مشاغل را به عنوان نقطه آغاز گفت‌وگو و به تاخیر افتادن استعفای دولت، اعلام کرد.

اما مخالفان تونسی، موضع النهضه را بازگشت به عقب توصیف کرده و واکنش‌های تندی به آن نشان دادند.

«ناصر البراهمی»، از نمایندگان مستعفی مجلس موسسان تونس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در تونس گفت: نقاب از چهره کسانی‌که برای کشور تصمیم می‌گیرند، کنار رفته و روشن شده که آنان به دنبال وقت‌کشی بوده و به منافع کشور اهمیتی نمی‌دهند.

وی نهادهای اجتماعی را به مسئولیت پذیری برای حمایت از تلاش احزاب سیاسی فراخوانده و گفت: باید مردم را بسیج کرده و دولت را مجبور کرد، استعفا دهد.

در این میان، «یوسف الوسلاتی» روزنامه نگار تونسی و کارشناس مسائل سیاسی نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: سخنان العباسی، اشاره‌ای غیر مستقیم به اعتصاب کارگران به منظور واداشتن دولت به کناره‌گیری از قدرت است.
وی افزود: این درخواست در شرایطی مطرح شده که بسیاری از نهادها و موسسات حامی گفت‌وگوی ملی در تونس، تمام راه حل‌ها برای اجرای گفت‌وگو بین احزاب سیاسی را آزموده‌اند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها