امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52283
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۰۱
تعداد بازدید: 81
پرویز طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز بازگشایی مدارس در سطح کشور و استان به بیانات مقام معظم رهبری ...

پرویز طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز بازگشایی مدارس در سطح کشور و استان به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: معظم‌له فرمودند که آموزش و پرورش سنگ‌بنای توسعه کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان سخنان گوهربار مقام معظم رهبری پیرامون مدرسه و آموزش و پرورش اذعان کرد: هرگونه پیشرفت و آبادانی، توسعه اقتصادی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی پایه اولیه و اساس آن آموزش و پرورش است.

طاهری با تأکید بر اینکه ملتی پیروز است که توجه آن به آموزش و پرورش باشد و همواره زیربنای توسعه و پیشرفت هر جامعه آموزش و پرورش است، گفت: معلمان و فرهنگیان در دفاع از شرف و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش اول را داشتند.

این مسئول فرهنگی و تربیتی در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی استان 561 شهید تقدیم اسلام و نظام کردند گفت: از این تعداد 453 شهید دانش‌آموز و 98 فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد تقدیم اسلام کردند.

وی، در بخشی دیگر از سخنان خود به آغاز بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: در آغازین روزهای سال تحصیلی جدید 140 هزار دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی در مقاطع مختلف تحصیلی روانه کلاس‌های درس شدند.

طاهری با تأکید بر اینکه امسال دوره‌ای به نام راهنمایی وجود ندارد، اظهار کرد: بر اساس نظام3-3-6 داش‌آموزان امسال در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تحصیلت خود را ادامه می‌دهند.

وی، ادامه داد: سال تحصیلی جدید بیش یک هزار و 680 دانش‌آموز در هشت مدرسه استعدادهای درخشان، 10 هزار دانش‌آموز در 57 هنرستان و سه هزار دانش‌آموز نیز در 17 آموزشگاه نمونه دولتی مشغول تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال تعداد دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی حدود یک و نیم درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته که امسال پنج هزار و 500 دانش‌آموز در مدارس شاهد و شش هزار دانش‌آموز نیز در مدارس شبانه‌روزی استان مشغول تحصیل می‌شوند.
انتهای پیام/82011/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار