امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52288
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۱
تعداد بازدید: 114
محمدرضا صبری در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سوال که علایم بیماری‌های قلبی در شیرخواران و کودکان چیست، بیان کرد: در شیرخواران ...

محمدرضا صبری در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سوال که علایم بیماری‌های قلبی در شیرخواران و کودکان چیست، بیان کرد: در شیرخواران صدای غیرطبیعی قلب، کبودی، افزایش تعداد تنفس و خستگی زودرس است و در کودکان تنگی نفس در زمان فعالیت، درد قفسه سینه، طپش قلب و تعریق زیاد است.

وی در ادامه در مورد بیماری‌های قلبی کودکان ادامه داد: بیماری‌های قلب کودکان به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول که شامل نواقص قلبی است که در درون رحم مادر بر روی جنین ایجاد می‌شود و جنین با مشکل قلبی به دنیا می‌آید، دسته دوم که اکتسابی است که قلب جنین در دوران بارداری سالم است و سالم به دنیا می‌آید، اما در طی شیرخوارگی به بیماری قلبی مبتلا می‌شود.

استادیار بیماری‌های قلب اطفال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه آیا بعد از تولد می‌توان مشکلات قلبی را تشخیص داد، اظهار کرد: بعد از تولد اگر دقت شود می‌توان صداهای اضافه و بیماری‌های قلبی را تشخیص داد و حتی این صداهای اضافه را در جنین با استفاده از اکو و سونوگرافی می‌توان تشخیص داد و درمان کرد.

وی در مورد عوارض دیگر بیماری‌های مادرزادی قلب گفت: عوارض دیگر نارسایی خود قلب است، قلب به علت سوراخ‌های بزرگ می‌تواند حجم زیادی از خون را وارد بطن و دهلیز کند و سبب نارسایی قلبی شود و اگر این نارسایی درمان نشود سبب نارسایی دریچه آئورت شود که می‌تواند صدمه سنگینی را برای بیمار به وجود آورد.

صبری در پایان در مورد اینکه هر نوزاد باید قبل از ترخیص از زایشگاه معاینه شود، افزود: هر نوزادی قبل از اینکه از زایشگاه ترخیص شود باید توسط پزشک معاینه شده و چون در بیشتر نوزادان بیماری‌های قلبی خودش را چهار تا شش هفتگی نشان می‌دهد بنابراین معاینه مجدد نوزاد در چهار تا شش هفتگی الزامی است.
انتهای پیام/2301/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها