امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52296
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس حوزه علمیه اصفهان، هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس حوزه علمیه اصفهان، هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، مدیرکل، معاونین و رؤسای مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اصفهان با آیت‌الله حسین مظاهری دیدار کردند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در این دیدار با اشاره به جایگاه برجستۀ تعلیم و تعلّم در فرهنگ قرآن و عترت، بر ضرورت توجه جدی به تربیت دینی دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: آموزش و پرورش در هر کشوری، زیربنای فرهنگ آن کشور است و مخصوصاً در نظام جمهوری اسلامی که باید مبنای همۀ حرکت‌ها اسلام باشد، بخشی مهمی از پایه‌های دینی، عقیدتی و تربیتی جامعه در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

وی در این زمینه اضافه کرد: آموزش و پرورش باید با برنامه‌ریزی و طراحی مناسب، موانع سربلندی و سرافرازی ملت ایران را به صورت ریشه‌ای رفع کند و با تقویت زیربناهای علمی و دینی دانش‌آموزان، نسل آینده را به گونه‌ای تربیت کند که بدون احتیاج به بیگانگان، موجب ترقی و پیشرفت همه‌جانبۀ نظام جمهوری اسلامی شوند.

مظاهری با اشاره به برخی از تعالیم قرآن کریم، ارزش هدایت و تربیت انسان‌ها را بی‌نظیر توصیف کرده و خاطرنشان کردند: از نظر قرآن کریم، اگر معلمین و اساتید گرامی بتوانند یک نفر را از خطر گمراهی آگاه سازند و او را به مسیر صلاح و سداد، هدایت کنند، مانند این است که جهان را احیاء کرده باشند، همچنان که اگر موجب سقوط و انحراف حتی یک نفر شوند، به اندازه کشتن همه جهان مؤاخذه خواهند شد.

این مسئول در این‌ باره تأکید کرد: فعالیت معلمین و تمام متصدیان و دست‌اندرکاران آموزش و پرورش، از این جهت که عهده‌دار هدایت و تربیت جامعه هستند و در راستای ارتقای سطح فرهنگ مسلمانان تلاش می‌کنند، عبادت محسوب می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به معضلات اقتصادی کشور، بر ضرورت رفع مشکلات معیشتی معلّمان تأکید کرده و گفت: در شرایط فعلی که همه از بیماری اقتصاد در کشور رنج می‌برند، بسیاری از معلمان و کارگزاران نظام آموزش و پرورش، در مضیقه مالی هستند و معضلات معیشتی آنان با شخصیت و جایگاه اجتماعی آنها در جامعۀ اسلامی تناسب ندارد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر لزوم حفظ شخصیت و اعتبار اجتماعی قشر معلم در جامعه، اظهار امیدواری کردند که در دولت جدید از سوی مسئولان اجرایی کشور، برای ارتقای سطح معیشتی و رفع نیازهای ضروری معلمین فداکار، تدابیری ارزنده اتخاذ شود.

مظاهری در پایان بر لزوم تقویت روحیه اخلاص در آموزش و پرورش تأکید کرده و متذکر شد: قرآن کریم می‌فرماید: «تنها موعظۀ من به بندگان این است که اعمال خود را تنها برای خداوند انجام دهند.» از این جهت معلمین گرامی باید صرف‌نظر از مشکلات و نارسایی‌ها، به ارزش و اهمیت بی‌نظیر فعالیت خود توجه داشته باشند و صرفاً برای رضای خداوند تعالی به پرورش و آموزش نسل آینده بپردازند تا سعادت اخروی و پاداش معنوی نصیب آنان گردد.

انتهای پیام/2301/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها