امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52321
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین وضعیت روابط تهران – لندن، تحولات منطقه‌ای و مسائل مهم بین‌المللی از ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین وضعیت روابط تهران – لندن، تحولات منطقه‌ای و مسائل مهم بین‌المللی از جمله مسئله هسته‌ای،سوریه و افغانستان در دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و انگلیس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در دیدار روز دوشنبه محمدجواد ظریف و ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس در حاشیه شصت و هشتمین نشست اجلاس سالانه مجمع عمومی در نیویورک، ظریف با اشاره به دیدار سازنده روز دوشنبه خود با خانم اشتون، بعنوان یک شروع مثبت، ابراز امیدواری کرد دیدار روز پنجشنبه ایران و 1+5 حرکتی اساسی و رو به جلو در جهت حل مسئله هسته‌ای باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه تحریم‌های غیر قانونی غرب فاقد کارایی و تاثیر بوده و صرفا مردم را هدف قرار داده است، تصریح کرد: مردم ایران با مشارکت گسترده خود در انتخابات ریاست جمهوری و آراء خود حمایت از نظام و دولت یازدهم را نشان دادند، لذا لازم است که غرب نگاه جدیدی به مسائل داشته باشد.

ظریف در ارتباط با مسئله سوریه، اجتناب از جنگ را که می‌توانست برای منطقه و جهان فاجعه آمیز باشد، مورد استقبال قرار داد.

وی در عین حال به خطرات دستیابی گروههای افراطی در سوریه به سلاح شیمیایی برای منطقه و جهان اشاره کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس نیز در این دیدار آمادگی کشورش را برای انجام رایزنی درخصوص همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای اعلام کرد.

​هیگ همچنین به شرایط، فضا، و قدم‌های مثبت از جانب ایران اشاره و تاکید کرد انگلیس و جامعه بین‌المللی از آنها استقبال می‌کنند.

طرفین در این دیدار ضرورت شروع یک روند در جهت عادی سازی مرحله‌ای روابط دو جانبه را مورد توجه قرار دادند.

​همچنین ظریف و هیگ معاونان وزرای خارجه دو کشور را مامور مذاکره برای بررسی این مسئله کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها