امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 52341
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) پارلمان طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) پارلمان طرح ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل اعاده شده از شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این طرح به منظور رفع ایرادات آن شورا به کمیسیون اجتماعی پارلمان ارجاع شده بود که در جلسه علنی امروز این ایرادات به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

وکلای ملت از صبح امروز بررسی ایرادات مواد 5 و 6 این طرح را آغاز کردند اما در هر دو ماده مذکور با پیشنهاد کمیسیون اجتماعی موافقت نکردند به همین دلیل این دو ماده برای رسیدگی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد.

پس از عدم موافقت نمایندگان با پیشنهاد کمیسیون اجتماعی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با شرایطی که این طرح دارد، مشخص است که نمایندگان مجلس از اصلاحات انجام شده برای رفع ایرادات شورای نگهبان توسط کمیسیون اجتماعی موافق نیستند به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم مجددا این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون اجتماعی ارسال شود تا اعضای ان کمیسیون دقت نظر بیشتری صرف کنند تا اشکالات برطرف شود.

وی افزود: ما در جلسه روز یکشنبه هم بخشی از ایرادات اصلاح شده این طرح توسط کمیسیون اجتماعی را بررسی کردیم و تاکنون دو جلسه از صحن را به این موضوع اختصاص دادیم اما گویا نمایندگان با اصلاحات انجام شده موافق نیستند، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم این طرح به کمیسیون اجتماعی بازگردد تا آنان با شورای نگهبان یک بار دیگر تشکیل جلسه دهند و با توجه به دیدگاه و نظرات نمایندگان مجلس که در صحن علنی مطرح کردند، اصلاحات لازم انجام شود.

وکلای ملت با 140 رای موافق، 12 رای مخالف و 11 رای ممتنع از 221 نماینده حاضر در جلسه با این پیشنهاد که بر اساس تبصره 2 ماده 155 آیین نامه داخلی مطرح شده بود، موافقت کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار